AK Parti’den CHP’li Başkan’a 19 Mayıs tepkisi!

AK Parti’den CHP’li Başkan’a 19 Mayıs tepkisi!

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çelenk koyma töreninde yaşananları değerlendirdi. 

19 Mayıs 2019 - 18:57

TÖREN ALANINDA NELER OLDU?

Tören alanında CHP İlçe Başkanı’nın 19 Mayıs kutlanmıyor sözlerine cevap veren Ak Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu; çelenk koyma etkinliğinden sonra kutlamalar 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı gösterilerle protokolümüzün ve halkımızın iştirakiyle süreceğini hatırlatarak kutlamaların devam ettiğini belirtti.  CHP İlçe Başkanı bu kutlama etkinliklerine katılmayacağını belirtti. Çiftçioğlu buna karşılık, 14 aydan bu yana ilçe başkanıyım, sizin hiçbir resmi bayram kutlamalarına katıldığınızı görmedim. Ülkenin Ana muhalefet partisi ilçe başkanı olarak size bu yakışmıyor, programlara katılmadığınız için kutlama coşkusuna ortak olamıyorsunuz, şekilcilikte kalıyorsunuz,  provokasyon yapmayın diyerek sert cevap verdi.


ÇİFTÇİOĞLU; UĞUR YILDIRIM KUTLAMAYA DEĞİL PROVAKASYONA GELMİŞ!

CHP İlçe Başkanın tören kutlamaya değil, provokasyon yapmaya geldiğinin altını çizen Çiftçioğlu; tören alanında CHP’li ilçe yöneticilerinin muhtarlarımıza dahi protokol sırasında yer vermeyerek tabiri caiz ise birbirleriyle rol kapma yarışmasına girdiklerini hayretle izlemiş olduk.  CHP’nin yaklaşmakta olan Karşıyaka İlçe kongreleri öncesi ucuz kahramanlık yapmaya çalışarak, milli birlik ve beraberliğimizin sembol gününü bu amaçlarına alet etmelerini ve  değerler üzerinden ucuz siyaset yapmalarını kınadıklarını belirtti.

CEMİL TUGAY 100. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMALARINA NEDEN KATILMADI?

Çiftçioğlu; Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’a; Karşıyaka Kaymakamlığının himayelerinde 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nde düzenlenen 19 Mayıs 100. Yıl Dönümü Kutlama etkinliğine tüm protokolümüzün ve halkımızın katılmış olmasına rağmen neden bir belediye başkanı olarak katılmadığının veya bir temsilci göndermediğinin sorusunu yöneltti. Çiftçioğlu, Tugay’a; İlçe Başkanın mı izin vermedi, yoksa 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ismi mi seni rahatsız etti?  diyerek sorunu açıkça sordu.


CEMİL TUGAY’A UĞUR YILDIRIM UYARISI!

Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın CHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım’ın gemisine binmemesi gerektiği noktasında dostane uyarı yapan Çiftçioğlu; Cemil Tugay tüm Karşıyaka’nın belediye başkanıdır bunu unutmaması gerekiyor,  tören bittikten sonra CHP çelengi konulurken Cemil Tugay’ın Uğur Yıldırım’a arkadan eşlik ettiği fotoları gördüklerinde, konumu gereği kendisine üzüldüğünü belirterek, bir belediye başkanı bu duruma düşmemeliydi dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Tek Umudum Gençliktedir diyerek inancını belirttiği gençlerimizin büyük emekle hazırlamış olduğu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencilerinin ev sahipliğinde düzenlenen kutlama etkinliklerinden dolayı emeği geçen herkese, Çiftçioğlu teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kadifekaleli kadınlar kooperatif kurdu
Kadifekaleli kadınlar kooperatif kurdu
''Kuvayı Milliye Destanı'' çocuk mahkumlar için sahnelendi
''Kuvayı Milliye Destanı'' çocuk mahkumlar için sahnelendi