AK Partili o isimden Kocaoğlu’na şaşırtan temenni

AK Partili o isimden Kocaoğlu'na şaşırtan temenni

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekim ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunda konuşan AK Partili Çağlar Haspolat'ın "Sizi CHP Genel Başkanı olarak görmek isteriz" sözleri Meclis üyelerini hem şaşırttı, hem güldürdü.

11 Ekim 2018 - 10:40

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin meclis toplantısında dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Partili Meclis Üyesi Çağlar Haspolat, "Başkanım herhalde bir sonraki seçimlerde aday olmayacaksınız" dedi. Kocaoğlu da, "Kim söylüyor sana onu" yanıtını verdi. Bunun üzerine "Bütün Türkiye konuşuyor" diyen Haspolat'a Kocaoğlu, "Konuşur tabii yasak mı var" sözleri ile karşılık verdi. Aziz Kocaoğlu'nun 15 yıldır İzmir'i yönettiğini söyleyen Çağlar Haspolat, "Genel başkanlıktan sonra ikinci büyük koltuk. Belediye başkanlığındaki başarınız tartışılır. Kimine göre iyi kimine göre kötü. Ama gerçekten iyi bir siyasetçisiniz. Bu konuda hakkınızı yemem" dedi. Başkan Kocaoğlu, Haspolat'ın bu sözü üzerine "Ben hayatımda hiç siyaset yapmadım" dedi. Haspolat da, "İyi siyasetçisiniz. İzmir'deki algıyı son 15 yılda gerçekten iyi yönettiniz" dedi. Kocaoğlu ise buna karşılık, "Ben algıyı değil gerçeği yönettim" diye konuştu.

Aziz Kocaoğlu'nun yaptığı açıklamaları hatırlatan Haspolat, "Gerçeği söyleyen tek adamsınız. Biz AK Parti olarak milli duruşu olan bir muhalefet isteriz. Bu isteğimizi daha önce dile getirdik. İnşallah sizi CHP'nin başında genel başkan olarak görürüz. Benim dilek ve temennim buydu" dedi. Kocaoğlu da bu açıklamaya teşekkür ederek karşılık verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Balonlar gökyüzüne İdlib için bırakıldı
Balonlar gökyüzüne İdlib için bırakıldı
Serdar Aksoy: “Fenilketonüri ile ilgili farkındalık yaratmak istiyoruz”
Serdar Aksoy: “Fenilketonüri ile ilgili farkındalık yaratmak...