Ankara’da Kürtaj Yapan Yetkili Klinikler

Ankara’da Kürtaj Yapan Yetkili Klinikler

Kürtaj Ankara işlemi, Çankaya Çukurambar’ da bulunan kliniğimizde 28 yıllık tecrübesi ve uzman ekibi eşliğinde doktorumuz Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından vakumlu kürtaj tekniği ile son derece steril, hijyenik ve güvenilir bir ortamda yapılmaktadır.

03 Şubat 2021 - 00:27

 • Kürtaj Ankara işlemi, Çankaya Çukurambar’ da bulunan kliniğimizde 28 yıllık tecrübesi ve uzman ekibi eşliğinde doktorumuz Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından vakumlu kürtaj tekniği ile son derece steril, hijyenik ve güvenilir bir ortamda yapılmaktadır.

 

 • Kürtaj işlemi için kullanılan ve rahim içine uygulanan  tüm tıbbi malzemelerimiz tek kullanımlık olup sadece sizin işleminiz için size özel kullanılmaktadır.

 

 • Kürtaj işleminin isteğe bağlı gerçekleşmesi için bazı yasal prosedürlerin yerine gelmiş olması gerekmektedir. Öncelikle hastamızın 18 yaşından büyük olması, eğer küçükse yanında mutlaka annesinin  ya da babasını  ya da yasal vasisinin bulunması zorunludur. Gebelik haftasının 10 haftayı geçmemiş olması gerekmektedir. On haftayı geçen bir gebelik yasal süreyi doldurduğu için kürtaj işlemi yapılamamaktadır. Ancak kliniğimizde 12-13 haftaya kadar anne ya da bebek de ölümcül bir sağlık problemi olduğu zaman bu işlem yapılmaktadır.

 

 • Kürtaj Ankara işlemi, hastanın tıbbi durumu aksini gerektirmedikçe kürtaj yapan muayenehanlerde ve kliniklerde yapılabilmektedir. Eğer hastanın tıbbi geçmişin de işlemin hastanede yapılmasına engel bir durum var ise ve doktorumuz bu yönde karar verirse işlem nadir durumlarda hastanede yapılabilir.

 

 • Kürtaj işlemi için hastanın özel bir hazırlık yapmasına gerek yoktur. Yalnızca işlem saatine 5 saat kaladan itibaren aynı oruçmuş gibi hiç bir şey yiyip içmemelidir. Su ve sigara da dahil olmak üzere. Bunun dışında tıbben bilinmesi gereken ve işlemin risklerini artıran bir geçmiş var ise bu mutlaka doktor ile paylaşılmalıdır. Örneğin; kronik bir hastalığa bağlı sürekli ilaç kullanımı, son 3-4 gün içinde kan sulandırıcı bir ilaç alınmış olması, on iki aydan yakın bir dönemde sezaryen doğum yapılmış olması, uyuşturucu ya da alkol bağımlılığı gibi tıbbi durumlar mutlaka belirtilmelidir.

 

 • İsteğe bağlı kürtaj işlemi için en uygun, güncel, kesin sonuçlu ve hijyenik yol olarak vakumlu kürtaj yöntemi uygulanmaktadır. Günümüzde en yaygın olarak kullanılan yöntem budur. Bu yöntemde spekulum yardımı ile genişletilen rahim ağzının içine kanül tıbbi ismine sahip olan plastik bir piopet yerleştirilir ve bunun vücudun dışında kalan kısmına hacmen büyük bir enjektör takılır ve vakumlanarak gebelik temizlenir.

 

 • Kürtaj işlemi sırasında hastadan dilerse, kendisinde smear ve hpv (humanpapilomavirus) testi gibi her kadının dönem dönem yaptırması gereken jinekolojik testleri için örnek alınabilir, en etkili korunma yöntemlerinden biri olan spiral takma işlemi yapılabilir ve kan uyuşmazlığı var ise bunun iğnesi yapılabilir. Bu tetkik ve işlemlerin kürtajdan bağımsız ücretleri olup, hastanın onayı alınarak yapılmaktadır.

 

 • İşlem yaklaşık olarak on dakika sürmektedir. Bu sürede sedasyon anestezi ile derin uyku halinde uyutulan hastamız hiçbir şey hissetmez (Hastanın tıbbi durumu uygunsa işlem lokal anestezi ile de yapılabilir). İşlemi sonlanıp rahmi gebelikten temizlenen hasta uyandırılır ve 15-20 dakika kadar dinlendirilir. Sonrasında kaldırılan hastamız günlük yaşantısına hemen geri dönüş yapabilir. Yani bu işlem için kliniğimizde toplamda 1 saat gibi bir süre geçirmiş olursunuz. Eğer il dışından gelecekseniz günübirlik bir program yapmanız yeterli olacaktır.

 

 • Kürtaj sonrası uyulması gereken bazı tıbbi kurallar vardır. Yirmi gün kadar cinsel ilişkiye girmemek, yine aynı süre içinde havuz deniz gibi enfeksiyon kapacağınız aktivitelerden uzak durmak, bir süre ayakta duş almak banyo yapmamak, vajinaya su sabun sürmemek, antibiyotiğini kutu bitene kadar kullanmak bu tedbirlerin başlıcalarıdır.

 

 • Kürtaj işleminin de her tıbbi işlemde olduğu gibi bazı riskleri vardır bunlar genel hatlarıyla rahim ile ilgili riskler, anesteziye bağlı komplikasyonlar, ateş ve kanama olarak sayılabilir. Kliniğimiz hem donanım olarak, hem lokasyon olarak hemde doktorumuzun tecrübesi olarak her türlü durumda müdahale gücüne sahiptir. Bu riskler bu işlemin olası ancak sık rastlanmayan sonuçlarıdır.

 

 • Kürtaj işleminin kürtaj yapan özel muayenehane, klinik ve hastanelerde ücretlendirmesi bulunmaktadır. Bu ücretler, lokasyon, tecrübe, hastanın yaşı ve tıbbi durumu gibi pek çok sebepten ötürü değişkenlik gösterebilmektedir. Bizim kliniğimizin ücret uygulaması; gebeliğiniz 8 haftayı geçmediği sürece 1500 TL olup, 8 ve 10 hafta arasında ise 1750 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücretlere muayeneniz, işleminiz, anestezi ücreti ve kontrol ücreti dahildir.

YORUMLAR

 • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Alabay'ın acı günü! Yeğeni Kaplan Alabay vefat etti
Adnan Alabay'ın acı günü! Yeğeni Kaplan Alabay vefat etti
Arızalı tıra çarptı! Ağır yaralandı!
Arızalı tıra çarptı! Ağır yaralandı!