Başkan Koştu: Gündüz ziyaretleri kabul edip geceleri kermese...

Başkan Koştu: Gündüz ziyaretleri kabul edip geceleri kermese çalıştık

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu gazetemize verdiği röportajda, 1937 başlayarak günümüze kadar aralıksız devam eden tek yerel festival olduğunu belirterek, “Kermes festivalimize Tüm İzmir halkını bekliyoruz. İzmir’de dahil Bergama’yı tanımayan birçok hemşerimiz var. Hepsini Bergama’ya gelmeye, festivali görmeye davet ediyoruz. Misafirimiz olsunlar, buyursunlar gelsinler. 7 gün boyunca gerçekleştireceğimiz faaliyetleri izlesinler” dedi.

12 Haziran 2019 - 23:10 - Güncelleme: 12 Haziran 2019 - 23:25

Çiğdem CANPOLAT - Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla, 1937 yılında başlayan ve bu yıl 83’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Bergama Kermesi hakkında Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Festivalin Türkiye’nin ilk yerel festivali olduğunu vurgulayan Koştu, “Bergama, açık hava müzesidir. 2014 yılında UNESCO Dünya mirası listesine girmiş önemli bir ilçedir. Gündemimiz şu anda Bergama Kermesi. Organizasyon, 17-23 Haziran tarihleri arasında 1 hafta sürecek. 17’sinde açılış programımız var, 23’ünde festivalimizi sonlandırıyoruz” dedi.

“Geceleri biz bu kermese çalıştık”

Festival programının bu yıl seçim yılı olması nedeniyle çok kısa zamanda hazırlandığını söyleyen Koştu, “Normalde Aralık veya Ocak ayında planlamasının bitirilmiş olması gerekiyordu. Bizler Nisan ayında gelir gelmez işe koyulduk. Mazbatayı ben 10 gün geç almıştım. Doğal olarak mazbata sonrası programımız tebriklerle yoğun geçti ama geceleri de biz bu kermese çalıştık. Kermes festivalini daha iyi nasıl yapabiliriz, Bergama’ya tanıtım alanında daha fazla nasıl katkı koyabiliriz onun peşindeydik” ifadelerini kullandı.


“Dolu dolu geçen bir program hazırladık”

Festival programından kısaca bahseden Koştu, “Program içerisinde halk ve gençlik konserleri, şiir söyleşileri, paneller, tiyatrolar, halk oyunları gösterileri bulunan, her günü dolu dolu geçen bir program hazırladık. Festivalimiz aynı zamanda Bergamalı halkının ve esnafının kendi ürünlerini sattığı ve tanıttığı, her alanda stantların açılabildiği bir organizasyon. Ayrıca dernekler, partiler ve vakıfların da stant açabildiği, kendisini tanıtabildiği bir organizasyon olacak” dedi.

Son olarak Kermes Festivali’ne tüm İzmir halkını beklediğini söyleyen Koştu, “İzmir’de dahil Bergama’yı tanımayan birçok hemşerimiz var. Hepsini Bergama’ya gelmeye, festivali görmeye davet ediyoruz. Misafirimiz olsunlar, buyursunlar gelinler. 7 gün boyunca gerçekleştireceğimiz faaliyetleri izlesinler” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kavacık Üzüm Festivali renkli başladı
Kavacık Üzüm Festivali renkli başladı
Uluslararası İfade Özgürlüğü ve Medya Çalıştayı Başladı
Uluslararası İfade Özgürlüğü ve Medya Çalıştayı Başladı