CHP İLÇE BAŞKANI GÜLER: MENDERES’TE FARK ATACAĞIZ!

CHP İLÇE BAŞKANI GÜLER: MENDERES’TE FARK ATACAĞIZ!

Yerel seçim sürecini oncusehir.com’a değerlendiren CHP Menderes İlçe Başkanı Turgay Güler, son yerel seçimde 340 oyla kaybettikleri Menderes’i bu kez büyük bir farkla kazanacaklarını söyledi.

08 Kasım 2018 - 16:23

Yasemin ANLAR

Menderes Belediye Başkan Aday Adaylığı için Cumhuriyet Halk Partisinden 11 partilinin başvuru dosyasını teslim ettiğini açıklayan İlçe Başkanı Turgay Güler, “Şuanda 11 tane Belediye Başkan Aday Adayımız var ve biz hepsine eşit mesafedeyiz. Örgütsüz hiçbir şey olmuyor. Biz geçen seçimde Menderes Belediye Başkanlığını 340 oyla kaybettik. Menderes’i avucumuzun içi gibi biliyoruz. Bu dönem fark atacağız. Şu anki Belediye Başkanının halka inmemesi, Sayıştay raporları bizim kazanmamız için en büyük sebeptir” diye konuştu.

BÜLENT SOYLU HALKA İNEMİYOR

Menderes’in 46 mahallesi ile çok geniş kırsal coğrafyaya sahip olduğunu da ifade eden Güler, sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediye Başkanının şu anda yaptıkları halka o kadar ters geliyor ki! Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP 24.794, AKP ise 20.110 oy aldı. Menderes’te doğup büyümeyen, burada yaşamayan bir insan Menderes’te Belediye Başkanlığı yapamaz. Biz sadece Menderes’li değil,  İzmirliyiz.

 

MENDERES BELEDİYESİ SIKINTI İÇİNDE

AKP’li Menderes Belediye’si şuanda büyük sıkıntılar yaşıyor. Biz bu seçimde kesinlikle kazanalım diye ellerinden ne geliyorsa zaten yapıyorlar. Menderes’te şuan da hiçbir sosyal aktivite yok. Tarımda seracıların yaşadığı sıkıntılar var. Hepsi boşta bir domatesi bir lira ya satarsan malum her şey ortada... Mandalinacılar daha bahçesindekileri toplayıp tüccara verememiş. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’nun vermiş olduğu  sözler var. Menderes Ahmetbeyli yolu üzerinde bütün köyleri kapsayan ortak bir nokta var,  burada hal yapılacak. Direkt  halden tüketiciye gidecek bir çalışma, komisyon ve ikinci el yok. Bütün bunların haricinde,  Menderes’te asfalt yol yok, kaldırım yok, lögarların üzeri kapalı, yağmur yağdığında Menderes  sular altında kalıyor. Menderes turizm bölgesi olmasına rağmen Özdere, Gümüldür, Ürkmez, buralarda turizme açık bir festival yapılmıyor. Cumaovası denilince akla ilk gelen zeybektir. Cumaovası Efeler Kültür Derneği bitti. Bize burada çalışacak bir yer dahi vermiyorlar.

 

SAYIŞTAY RAPORLARI SOYLU’YU ZORA SOKACAK

Şuan ki Menderes Belediye Başkanı kendine özel kalem müdürü olarak aldığı şahısları memleketlerinde belediye personeli olarak çalışmasını sağlıyor. Menderes Belediye Başkanı Ataköy’de değerli olan bir çok yeri şahıslara sattı. Şuan Sayıştay’da kesin olan 2 milyon kayıp para var. Biz bunları toparlarız sorun değil. Ama daha fazla kayıp vermek istemiyoruz. Menderes turizm bölgesi olması gereken bir yer iken kaybedilmesi bizi üzüyor. Şuan Belediyede çalışanların çoğu dışarıdan gelme kişiler. Burada Menderesi bilen çok başarılı gençlerimiz var, burada yaşayan inanların destek olması gerekiyor.Her iddiaya girerim Menderes  bu yıl içerisinde öne çıkacaktır. Biz çalışmalarımızı yaptık, önseçime ve her şeye hazırız. Bu seçimlerde kesinlikle alacağız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstihdama teşvik çok, talep az!
İstihdama teşvik çok, talep az!
Başkan Halil Arda: ‘Atamız iyi ki bu günü çocuklara armağan etmiş’
Başkan Halil Arda: ‘Atamız iyi ki bu günü çocuklara armağan...