Çiğli’de toplu sözleşme sevinci
  • Reklam

Çiğli'de toplu sözleşme sevinci

Çiğli Belediyesi ve Tüm- Bel Sen 2 nolu şube arasında memurları sevindiren toplu iş sözleşmesi imzalandı.

11 Mayıs 2018 - 13:16

Çiğli Belediyesi ve Tüm- Bel Sen Sendikası 2 Nolu Şube arasında 232 memuru kapsayan toplu iş sözleşmesi memurların da katıldığı törenle imzalandı. Sözleşme Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ve Tüm-Bel Sen 2 Nolu Şube Başkanı Erdal Bozkurt tarafından imzalandı.


Toplu Sözleşme Çiğli Cumhuriyet Meydanı’nda memurların da katılımıyla davullu zurnalı törenle imzalandı. Sözleşme Başkan Hasan Arslan ile Tüm – Bel Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt tarafından imzalanırken, imza törenine Tüm-Bel Sen Genel Sekreteri Yılmaz Yıldırımcı, sendikanın İzmir yöneticileri, işyeri temsilcileri, Disk Genel – İş Sendikası yöneticileri, meclis üyeleri ile memurlar katıldı.  Sözleşme, Çiğli Belediyesi’ndeki memurların aldığı sosyal denge tazminatı yüzde 20’lik artışla, 1860 lira olacak gerçekleşecek.

Başkan Arslan; “Daha iyi şartlar oluşturmak istiyoruz”

İmza töreninde konuşan Başkan Hasan Arslan, her zaman çalışanların haklarından yana olduklarını belirterek, mevcut koşullarda iyi bir sözleşme yapmaya çalıştıklarını söyledi.  Başkan Arslan, “Memurlarımızın geçimlerine yardımcı olmak üzere belediye bütçesi doğrultusunda iyi bir şeyler yapmaya çalıştık. Yapılan artışları memurlarımızın tüm çocukları ile sağlıkla harcamalarını temenni ediyoruz. İleriki yıllarda daha güzel şartlarda sözleşme imzalayacağımızı umuyorum. Sendikal mücadelenin birlik beraberlik içerisinde, dayanışmayla yürütülmesi gereken bir süreç olduğunu biliyoruz. Çalışanlarımızın elde ettiği kazanımlar bizi sevindirir. Örgütlü güç önemlidir. Toplu iş sözleşmemiz hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Genel Başkan Bozkurt

Tüm-Bel Sen Genel Başkanı Bozkurt, “Emek demokrasi mücadelesinde yaşanlar için birlik beraberlik çok önemli. Aldığımız ücretler yetersiz daha iyi koşullar lazım. İnsanca yaşamak için paranın yanında örgütlü olmamız lazım. Biz çalışanlara düşen görev işyerimize ve yöneticilerimize sahip çıkmaktır. Sendikalarımıza sahip çıkalım. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tunç Soyer 'Üçüncü Cemre' projelerini açıkladı!
Tunç Soyer 'Üçüncü Cemre' projelerini açıkladı!
6 Nisan'da ışıklar bir saatliğine kapatılacak
6 Nisan'da ışıklar bir saatliğine kapatılacak