Fokuslu Ultrason Yüz Germe Uygulaması Dikkat Çekiyor

Fokuslu Ultrason Yüz Germe Uygulaması Dikkat Çekiyor

Günümüz dünyasında yaşlılık olgusu, kadın erkek demeden bütün insanlığın ortak problemi olarak addedilmektedir. Yaşlılık gerçeği ile yüzleşen insanların hepsi, envaiçeşit dermatolojik gelişmeleri takip edip kendileri için en uygun görünen tedavi yöntemine başvurur.

13 Ocak 2021 - 18:23

Fokusluultrason uygulaması da bu uygulamalar arasında yer almaktadır. Fokusluultrason uygulaması sayesinde herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın cildinizi daha gençleştirebilirsiniz. Cildinde kırışıklıklar ile yüzleşen insanlar, bu tip kırışıklıklardan kurtulabilmek için kozmetik sektörü ile aktarlara binlerce lira döküyor. Yine de harcanan bunca liranın ardından cilt üzerindeki kırışıklıklardan bir an önce kurtulabilmek neredeyse imkânsız. Ayrıca, cildin envaiçeşit kimyasal ürüne maruz kaldığını belirtmekte fayda var. Sırf bu kimyasalın cilt dokusuna temasından ötürü ileri ki yaşantınızda birtakım hastalıklarla yüzleşebilirsiniz. L’Oreal Paris’in sahibi LilianeBettencourt dahi kendi ürünlerini cildinde deneyimlemediğini, kozmetik ürünlerini kullanıp gençleşmeyi beklemediğini söylemiştir.

Fokuslu Ultrason Nedir?

Dermatoloji camiasının insanoğluna mirası olarak bilinen ultrason teknolojisi son birkaç yıl içerisinde bambaşka bir değişim yaşayarak Focus USG cihazına dönüşmüş oldu. Focus USG cihazındaki temel maksat, deri altında bulunan taşıyıcı dokuyu harekete geçirip cildin altında ve üstünde yer alan kolajen hormonunu harekete geçirmektir. Gençleşmenin formülü olarak bilinen kolajen hormonu sayesinde genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ameliyatsız yüz germe işlemi olarak da bilinen fokusluultrason uygulaması sayesinde herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın cildinizi daha da gençleştirebilir, çevreniz tarafınca “Sen de yaşlanmadın gitti” şeklinde yorumlara maruz kalabilirsiniz. Fokusluultrason uygulamasının en dikkat çeken bir diğer yönü ise diğer bütün ameliyatsız yüz germe işlemlerine nazaran daha kalıcı olmasıdır. Ortalama 1 yıl ile 2 yıl aralığında deri altında bulunan kolajen hormonu daimi olarak üretilir ve kırışıklıklardan en az 1 yıl boyunca kurtulmuş olursunuz. Bu bağlamda, endopeel gibi yine fokusluultrason uygulaması ile aynı işlevi gören yüz germe işlemlerinin bile Focus USG tedavisi kadar fayda sağlamadığı biliniyor. Fokusluultrason yaptıran ünlülerin her geçen gün arttığı göz önünde bulundurulacak olursa bu uygulamanın ne kadar fayda sağladığını ve ne kadar önemli olduğunu düşünebilirsiniz.

Fokuslu Ultrason Fiyatı

Fokusluultrason uygulamasında en çok merak edilen bir diğer unsur ise fokuslu ultrason fiyatıdır. Fokusluultrason yüz germe işlemlerine başlamak isteyen bireyler işin sadece tedavi boyutu ile ilgilenmemekle beraber bu işlemin fiyatı da düşünüyor. Bunun dışında fokusluultrason cihazı fiyatlarının da sıklıkla araştırıldığına dair duyumlar alınıyor. Bu işlemi yaptırabilmek için sertifikasyon gerekmekle birlikte hem ulusal hem de uluslararası alanda “çalışabilir” onayını almış sağlık personelleri olmaksızın yüz germe işlemlerini yaptırmamanız öneriliyor. Focus USG cihazı manuel olarak ayarlanınca fayda sağlar. Bu yüzden, Focus USG aletini ayarlayabilecek kadar cihazın dilinden anlamalısınız. Bunun dışında, fokusluultrason cihazını kullanmayı da bilmeniz gerekiyor. Yani bu işlemi ev ortamında, amatör biçiminde yapmaktansa çevrenizde bulunan bir estetik kliniğinde devam ettirmeniz sağlığınız açısından daha faydalı olacaktır. Fokusluultrason fiyatına gelince, son fiyatın belirlenebilmesi için doktorların gözleminden geçmeniz gerekiyor. Nitekim, işlem yapılacak bölgenin büyüklüğü, cilt yapısı, kolajen durumu ve deri hareketliliği gibi birtakım unsur hesaba katıldıktan sonra fokusluultrason fiyatı ortaya çıkar.

Fokuslu Ultrason Yaptıranların Yorumları

Ameliyatsız yüz germe uygulamasına dahil olan bireylerin çoğunluğu olumlu geri dönüşlerde bulunuyor. “Fokusluultrason yaptıranların yorumları neden genellikle olumlu yönde seyrediyor?” şeklinde soracak olursanız, tedavinin kalıcılığı ve diğer birçok fayda hesaba katılır. En az 1 en fazla 2 yıl boyunca kalıcılığını sürdüren fokusluultrason uygulaması sayesinde genç bir görünüme uzun süre boyunca sahip olabilirsiniz. Diğer bütün ameliyatsız yüz germe işlemleri düşünüldüğünde, Focus USG cihazı ile yapılan yüz germe işlemlerinin daha uzun ömürlü olduğu saptanmıştır. Ayrıca, fokusluultrason yüz germe işlemi; herhangi bir cerrahi müdahale içermediği için yüz hattında ifade kaybı veya mimiklerde eksilme yaşanmaz. Bu açıdan, yüz germe işlemlerinizi en iyi şekilde sürdürebilmek için Focus USG teknolojisini tercih edebilirsiniz.

Fokuslu Ultrason ile Cilt Gençleştirme

Fokusluultrason ile cilt gençleştirme uygulamanızı başarılı bir şekilde sürdürebilirsiniz. Focus USG cihazı, deri altında bulunan taşıyıcı dokuyu harekete geçirip kolajen hormonunu çalıştırdığı için ciltte bulunan kırışıklıklar bir an içinde ortadan kalkmış olur. Ortalama 20 dakika ile 45 dakika süren seans aralıkları akabinde işlemler tamamlanır.

Kaynak: Dr. Gönül Ateşsaçan

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 tedavisinde yeni umut
COVID-19 tedavisinde yeni umut
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday çıkaracak mı?
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday...