Gıda sektöründe yeni bir dönem: Ortaklı Franchising Sistemi

Gıda sektöründe yeni bir dönem: Ortaklı Franchising Sistemi

Gıda sektöründe 25 yıldır çalışan ve alanında bayileşerek otuz şubeye ulaşmış, yeniliklere ve gelişime kendini adamış “full karışık ve maxi karışık sandwich”i gıda sektörüne kazandıran Kazım Bahar, butik burger alanında da “Ceksburger” ismiyle “ortaklı franchising” sistemini kurarak sektöre damgasını vurmaya hazırlanıyor.

07 Mayıs 2019 - 11:34 - Güncelleme: 07 Mayıs 2019 - 13:54

Yasemin Anlar - 2010 yılında bayileşmesi en zor olan sandwich sektöründe, otuz bayiye kadar ulaşmıştır. Bugün bile bir çok sandwich dükkanının yolu Bahar’dan geçmiş ve yanında çalışan bir çok personel iş yeri sahibi olmuştur.

Türkiye’de olmayan yepyeni ve oldukça kazançlı, düşük maliyetli bir yatırım sistemini devreye sokmaya hazırlanan Bahar,  İzmir Gaziemir ilçesinde aktif olarak çalışmakta ve çalıştığı alana yön vermiş biri olarak şöyle konuştu: “ Bizim amacımız işi severek yapmak,  yaparken eğlenmek, eğlenirken kazanmak, kazanırken insanlara iyi hizmetler sunabilmek. Geçmişe dayalı tecrübemize güvenerek, günümüzde yaşadığımız ekonomik kriz döneminde sağlam ve düzgün yatırımlar yapabilmek için bu işin alt yapısını profesyonel olarak oluşturduk. Yatırımcı ve işletmeci ile ortak yapılacak çalışmada çok elzem ses getirecek bir sistemimiz var. Bu sistem önü açık düzgün istatistiklerle oluşturulmuş,  yatırım yapmak isteyen fakat bu işe vakit ayıramayacak  ya da iş tecrübesi olmayan yatırımcı kişiler ile, iş kurmak isteyen tecrübesi olan ancak iş kurma imkanına sahip olmayan işletmeciyi bir araya getirerek, kazançlı ve her iki tarafında büyüyerek değer kazanacak bir sistem içerisinde karlı bir yatırım oluşturmak. Buna “ortaklı franchising  sistemi” diyoruz.

Bu sistem Türkiye’de henüz denenmemiş bir sistemdir. Sistemi biraz daha ayrıntılı ele alacak olursanız, üçlü bayilik sistemi yani günümüz piyasa şartlarında hem iş istihdamı sağlamak hem de zamanı ve piyasayı en olumlu minimal seviyede revize etmek.  Yaptığı iş dışında da büyüyen kar sağlayan bir değer içerisinde marka,  yatırımcı, ve işletmeci açısından minimum risk sağlaması da ayrıca avantaj sağlıyor” diye belirtti.

Piyasaya olan hakimiyeti, disiplinli ve profesyonel çalışmasıyla kaliteden ödün vermeden sunduğu hizmetlerle her zaman bulunduğu sektöre öncülük yapan “Ceksburger” işletmecisi Kazım Bahar çok yakın bir zamanda istihdam öncelikli ses getireceğe benziyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kavacık Üzüm Festivali renkli başladı
Kavacık Üzüm Festivali renkli başladı
Güzelbahçe'de temizlik farkındalığı
Güzelbahçe'de temizlik farkındalığı