TEK BAŞINA DİRENİYOR?
Reklam
  • Reklam

TEK BAŞINA DİRENİYOR?

Ak Partili Buca Belediye Meclis Üyesi Paşa Çelebi, bir konuda tek başına mücadele veriyor. Her mecliste elektrik ve gaz dağıtım firmalarından trafo veya gaz regülatörü için gelen yer taleplerine, eğer çocuk parklarına yakınsa her zaman ‘hayır’ oyu verip muhalefet şerhi düşüyor.

05 Ocak 2017 - 13:22

Bazıları için o modern bir Donkişot… Ama o verdiği mücadelenin haklılığına inanıyor. ‘Çocukların sağlığı ve oyun hakları için gerekirse Donkişot olmaya hazırım’ diyor. Konu ise çocuk parklarının yakınlarına yapılan elektrik trafoları ve gaz regülatörleri…

Malum, elektrik trafosu da doğalgaz regülatörleri de zorunlu olarak yapılması gerekiyor. Aksi takdirde mahallelere elektrik ve gaz dağıtımı yapmak mümkün değil. Ancak İzmir gibi sıkışık şehir ortamında trafo veya doğalgaz regülatörlerinin ihtiyaç duyduğu 10-15 metrekarelik boş alanları her zaman bulmak mümkün değil.

İster istemez çocuk parkları, oyun alanlarının çevrelerindeki boş alanlar ya da yeşil alanların küçük birer bölümleri bu iş için elektrik ve doğalgaz firmalarına tahsis ediliyor. Hizmetin zorunluluğu karşısında belediye meclisleri de çok olumsuz bir etkisi olmadığı sürece bu talepleri onaylıyor.

O HEP KARŞI DURDU!

Ancak Buca Belediye Meclisinde bu tür taleplere rutin olarak ‘hayır ‘ diyen bir meclis üyesi var. Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Paşa Çelebi… Dünkü meclis toplantısında da gündemde İzmirgaz’a ait bir doğalgaz regülatöre için yer talebi vardı. İzmirgaz’ın, Çamlık Mahallesinde yeşil alandan 3x4 metrekare ebadında yer istemine dair önerge görüşüldü ve kabul edildi. Ancak Çelebi, söz alarak başından beri çocuk parklarına veya oyun alanlarının yakınlarına elektrik trafosu ve doğalgaz regülatörü yapılmasına ilkesel olarak karşı durduğunu belirterek, bu talebe de hayır oyu verdiğini söyledi, bunun kayıtlara geçmesini istedi. Başkan Piriştina, meclis tutanaklarını Paşa Çelebi’nin talebi doğrultusunda düzelttirdi. Çelebi, olası kazalardan çocukların korunması amacıyla bu tür taleplere ilkesel bir duruş sergilediğini söyledi.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yıllar sonra fena yakalandı! Öztürk'ün balkon kaçamağı
Yıllar sonra fena yakalandı! Öztürk'ün balkon kaçamağı
Tarımda bunun adı
Tarımda bunun adı "İzmir mucizesi"