CHP İzmir'in Çeşme zirvesinde ilk gün neler konuşuldu?

CHP İzmir, Çeşme'de CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın da katıldığı zirvede bir araya geldi.


CHP İzmir'in Çeşme zirvesinde ilk gün neler konuşuldu?

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - CHP İzmir Örgütü bugün Çeşme’de kritik bir buluşmaya imza attı. Bu kapsamda ilk olarak saat 14.00’te Boyalık Beach Hotel’de bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya CHP Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, İzmir Milletvekilleri, İl Başkanı Deniz Yücel, il yöneticileri ve ilçe başkanlarının katıldı.

Program, toplantının ardından akşam yemeği ile devam edecek. Yemeğe belediye başkanları da davetli olacak. Pazar günü ise sabah saat 10.00’da düzenlenecek kahvaltının ardından örgüt buluşması son bulacak.

Programın amacının örgütlerin arasındaki iletişimi güçlendirmek, saha çalışmalarını hızlandırmak ve iktidar hedefleri doğrultusunda daha çok seçmene dokunmak olduğu öğrenildi.

SALICI’DAN BİRLİK MESAJI

Öte yandan Salıcı ise birlik çağrısı yaparak iç çekişmelerin bir yana bırakılması gerektiğini söylediği öğrenildi. Öte yandan ile ve örgüt arasında bir koordinasyon olması gerektiği ve uyum içinde çalışmaları gerektiğine vurgu yaptı.

YÜCEL SAHA ÇALIŞMALARINA HIZ VERİLMESİNİ İSTEDİ

İl Başkanı Yücel, örgütün seçi sürecine hazır olunması gerektiğini vurgulayarak, iktidara hiç olunmadığı kadar yakın olduklarını ve örgütün saha çalışmalarına hız vermesi ve çalınmadık kapı bırakılmaması gerektiğini söylediğini öğrenildi.

TÜRKBAY'DAN MADDİ DESTEK TALEBİ

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, saha çalışmalarında örgütün zorluklar yaşadığı belirtti.  Türkbay, örgütlere maddi destek yapılması gerektiğine söyleyerek, ekonomik maliyetler nedeniyle her geçen gün tutarların arttığını ve bu nedenle de ilçe örgütlerinin giderlerinin de yükseldiğini belirttiği öne sürüldü.