‘IŞIĞIN PEŞİNDEN GİDENLER!..’

‘IŞIĞIN PEŞİNDEN GİDENLER!..’

‘Işığın Peşinde’ isimli fotoğraf sergisi İFOD Sergi Alanında fotoğraf sanatçılarının görseline sunuldu.

29 Kasım 2018 - 15:55

Fotoğraf Eğitmeni Tayfun Kocaman atölyesinde alınan eğitim ile yaklaşık bir yıllık çalışma sonucunda ‘Kaybolmaya Yüz Tutmuş Eski Meslekler’ konusunun işlendiği fotoğraf sergisine ,  6  fotoğraf sanatçısı, 35 eseriyle katılım sağladı. 
İFOD İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği Galerisinde yayımlanmakta olan sergide, Fotoğraf Eğitmeni Tayfun Kocaman Öncüşehir.com Muhabiri Yasemin Anlar’a şöyle konuştu;  “İFOD’un galerisi ilk defa TFSF  tarafından akredite edilmiş vaziyettedir. TFSF Türkiye’de  ilk defa, ’ İFOD’ İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği  Galeri Sergi Salonu olarak kabul etmiş durumda olduğundan bir ilki daha gerçekleştirdik ve bundan dolayı büyük mutluluk yaşıyoruz ” diye belirtti. 
Sergiye; Burcu Özavcı 5,  Emine Bozan Yelkenci  8 , Gülay Serezlioğlu 5 , Nihal Agruslu 4, Tayfun Kocaman 4 fotoğrafı ile katılırken, Birgül Sur ise 8 fotoğraf çalışmasında  işlediği ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ konusu ile fotoğraf sanatının  ne kadar özveri istediğini de vurgulayan sanatçılar  arasında yerini almıştır.  Birbirinden güzel fotoğrafların yer aldığı sergide,  ışığı ve konuyu işlemek için epey emek sarf edildiği de gözlerden kaçmıyor. Katılımcıların ilgi odağı olan sergiyi görmek isteyenler,  İzmir Alsancak’ta bulunan İFOD Sanat Galerisini  27 Kasım’dan 11 Aralık’a kadar  ziyaret edebilirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Z kuşağı kripto paraya güveniyor
Z kuşağı kripto paraya güveniyor
Otizm’de ‘El Ele’ olma dönemi
Otizm’de ‘El Ele’ olma dönemi