İstediğiniz Göğüslere Kavuşmak Artık Hayal Değil

İstediğiniz Göğüslere Kavuşmak Artık Hayal Değil

Meme estetiği İstanbul ve Türkiye’nin diğer illerinde en çok tercih edilen cerrahi müdahaleler arasında yer alıyor.

24 Şubat 2021 - 22:39

Meme estetiği İstanbul ve Türkiye’nin diğer illerinde en çok tercih edilen cerrahi müdahaleler arasında yer alıyor. Meme dokusu emzirme, yaşlanma, doğum ve gelişimsel bozukluklar nedeniyle şekil bozuklukları ile karşı karşıya kalabiliyor. Doğuştan fazla küçük ya da fazla büyük forma sahip olabileceği gibi yaşlanma ile birlikte deforme de olabiliyor. Buna bağlı olarak kişilerde fiziksel özelliklerinden dolayı memnuniyetsizlik oluşabiliyor ve bu durum psikolojik olarak olumsuz etkilere de yol açabiliyor. 

Meme estetiği ameliyatları meme büyüklüğünden memnun olmayan, memelerinde dolgu ve form kaybı yaşayan, memelerinde simetri sorunu olan, memelerinin büyüklüğünden dolayı güven sorunu yaşayan ve kanser gibi çeşitli hastalıklardan dolayı memesinin birini ya da ikisini kaybeden kişilere uygulanabiliyor. Bunun yanı sıra gebelik ve emzirme dönemlerinde meme estetiği uygulamaları önerilmiyor. Meme implantlarının bebek sağlığı için bir zararı bulunmuyor. Ancak emzirme döneminin etkilenmemesi ve ameliyatın daha sağlıklı olabilmesi için sürecin tamamlanmasının ardından yapılması çok daha doğru bir adım olarak kabul ediliyor. Meme estetiği yaptırmak isteyen kişilerin vücut gelişimleri tamamlanana kadar beklemesi ve kilo vermeyi düşünüyorlarsa meme estetiğini ertelemeleri gerekiyor. Kilo alıp vermek implantları doğrudan etkilemese de memenin görünümünü etkileyebiliyor. 

Meme estetiği uygulamaları kapsamında meme büyütme, meme küçültme, jinekomasti ve meme dikleştirme İstanbul Op.Dr.Evren İşçi Kliniği’nde başarı ile gerçekleştiriliyor. Genelde daha güzel bir görünüm elde etmek için yapılan meme estetiği operasyonları kimi zamanlarda da bazı sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması amacıyla gerçekleştirilebiliyor. 

Meme Estetiği Operasyonları İle Hastaların Özgüveni Artıyor

Memeler kadınların fiziğini tamamlayan en önemli yapılardan biri olarak kabul ediliyor. Kadınların omuz genişliği, göğüs çevresi, bel ve kalça çevresi gibi ölçümlerinde memelerin hacmi son derece önemli bir yere sahip bulunuyor. Günümüzde yaşanan gelişmelere bağlı olarak kadınlar farklı estetik uygulamaları tercih edecek istedikleri görünüme kolaylıkla kavuşabiliyorlar. Çeşitli nedenlerden dolayı formunu kaybeden memelerin eski görünümüne kavuşması için pek çok kadın meme dikleştirme ameliyatı yoluna başvurabiliyorlar. 

Kadın memesinin en önemli bileşenlerinden biri yağ olup emzirme, hamilelik, aşırı kilo alıp verme gibi nedenlerden dolayı sarkmalar söz konusu olabiliyor. Sarkmalar sonucunda kadınlar daha kadınsı bir görünüm elde etmek ve özgüvenlerini artırmak için meme dikleştirme operasyonlarını tercih edebiliyorlar. Meme uçlarının memenin katlandı çizgisi seviyesine inmesi hafif sarkmanın başladığına dair bir gösterge olarak kabul ediliyor. Meme uçları meme katlantı çizgisinin altında kalıyor ve meme uçları tam aşağıya doğru baktığında ise meme dikleştirme ameliyatı öneriliyor. 

Yapılan muayene sonucunda memelerin büyüklüğü ve sarkıklık oranı değerlendiriliyor. Genel anestezi altında yapılan meme dikleştirme ameliyatı yaklaşık 2 saat sürüyor. Hafif sarkması olan kadınlarda meme altına silikon protez yerleştiriliyor. Orta ve ileri derecede sarkma olan göğüslerde ise iki farklı işlem uygulanması söz konusu oluyor. Orta seviyedeki sarkmalarda meme başında olan fazla deri halka şeklinde çıkarılıyor. Meme dokusu altından toparlanıyor ve kesilen yerler kapatılıyor. İleri derecedeki sarkmalarda ise meme başında aynı uygulama yapılmakla birlikte meme alt tarafa doğru toparlanıyor. 

Meme dikleştirme ameliyatı 18 yaşını doldurmuş, fiziksel olarak sağlıklı ve memelerinde sarkma problemi yaşayan herkese uygulanabiliyor. Ameliyattan sonra kişinin cilt yapısına, kalınlığına ve iyileşme sürecine bağlı olarak iz kalması söz konusu olabiliyor. 

Meme Dikleştirme Ameliyatının Öncesi Ve Sonrası

Meme dikleştirme ameliyatı geçirmek isteyen hastalar öncelikle detaylı bir meme muayenesinden geçiriliyorlar. Metabolizma ile ilgili riskli durumlar bulunduğunda ya da 40 yaş üzeri kadınlarda meme ultrasonografisi ve Mamografi ile meme değerlendiriliyor ve operasyona karar veriliyor. Ameliyattan sonraki iyileşme süresinin hızlı bir şekilde gerçekleşebilmesi için hastanın sigarayı, aspirin ve diğer antienflamatuar ilaçları kullanmayı ameliyattan 2-3 hafta önce kesmesi gerekiyor. Ameliyatın ardından buz kompres tedavisine başlanmasının yanı sıra düzenli olarak sporcu sütyeni giyilmesi öneriliyor. Ameliyat esnasında koyulan direnler genellikle 24-48 saat sonra çıkarılıyor. Ameliyat sonrasında oluşan ödemin zaman içerisinde atılması ile birlikte göğüs şekli belirmeye başlıyor. Memenin son şeklini alması ise yaklaşık 8-10 hafta içerisinde gerçekleşiyor. 

Ameliyatın ardından hastaların 3-4 hafta ağır kaldırmaktan kaçınması ve herhangi bir şey itmemesi gerekiyor. Aynı zamanda en az bir ay süreyle ağır sporlardan ve en az bir hafta cinsel ilişkiden uzak durulması da dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor. 

Meme dikleştirme ameliyatı hasta özelinde meme yapısına göre uygulanıyor. Uygulanacak olan teknik hasta ile doktor arasında yapılan görüşmeler sonucunda en etkili sonucun alınacağı şekilde belirleniyor. Eğer meme yeterli büyüklükteyse operasyon memenin kendi dokusu kullanılarak gerçekleştiriliyor. Küçük memelerde ise silikon protez kullanılması tercih ediliyor. Diğer bir deyişle göğüslerin daha dolgun görünmesi isteniyorsa meme dikleştirme ve büyütme, daha küçük göğüsler isteniyorsa meme dikleştirme ve küçültme operasyonu bir arada uygulanabiliyor. Yapılan işlemler hastanın süt bezlerine herhangi bir şekilde zarar vermiyor ve süt bezlerinin korunması konusunda titizlikle davranılıyor. Bu sayede hasta emzirme sürecini yerine getirebiliyor. 


Detaylı Bilgi Almak İçin: https://drevrenisci.com/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 tedavisinde yeni umut
COVID-19 tedavisinde yeni umut
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday çıkaracak mı?
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday...