Japon Dondurması Denediniz mi?

Japon Dondurması Denediniz mi?

Dondurma pek çok insanın en çok sevdiği ve tüketmekten en çok keyif aldığı lezzetler arasında yer alır.

29 Eylül 2021 - 16:29

En lezzetli ve kaliteli ürünleri müşterilerine ulaştırmayı hedefleyen Hazz markasının ürün yelpazesi içerisinde en kaliteli, doğal, sağlıklı ve lezzetli dondurma alternatifleri vardır. Japon dondurması ya da Mochi dondurması bu alternatiflerden biridir. Hazz’ın geniş ürün çeşitliliği sayesinde Japon dondurması ya da Mochi dondurması satın alırken birçok farklı çeşit arasından kendinizin ve sevdiklerinizin damak tadına en uygun ürünleri tercih etme imkanı  bulabilirsiniz. Farklı Japon dondurması lezzetlerini deneyerek yepyeni lezzetlere doğru keyifli bir adım atabilirsiniz.

Japon dondurması ülkemizde son yıllarda tanınmaya başlayan ve oldukça sevilen lezzetler arasında bulunmaktadır. Yumuşak pirinç hamuru ile aromalı dondurma toplarının birleşiminden oluşan mochi dondurması serinletici, hafif ve çok lezzetli bir tatlı olması nedeniyle farklı yaş gruplarındaki insanların favori lezzetlerindendir. Bu özellikleri sayesinde mochi dondurma sevmeyen kişilerin bile gözdesi haline gelmiş bir tatlıdır.

Günümüzde piyasada satılan standart dondurmalar süt, krema ya da çeşitli meyve aromaları karıştırılarak üretilirler. Elde edilmek istenilen dondurmanın çeşidine göre süt ya da meyve aromaları ısıtıldıktan sonra şeker, dengeleyici maddeler ve diğer kuru malzemeler ilave edilir. Bu maddeler mis tankında karıştırıldıktan sonra pastörize edilir ve homojenleştirilir. Kaba parçalar varsa süzülerek ayrılmaları sağlanır. Ardından özel dondurucularda tipine göre karıştırılır ve döndürülür. Bu sırada karışımın içerisine kıyılmış meyve, fındık ya da diğer katı maddeler karıştırılması da söz konusu olur. Dondurma işlemi sırasında karışım çalkalanır, havayı emmesi ve buz kristallerinin arzu edilen küçüklükte olması sağlanır. Kısmen donmuş durumdaki karışım paketlere ya da kaplara koyularak katılaşması beklenir.

Japon dondurması Japon mutfağının özel lezzetlerinden biri olarak farklı bir teknikle üretilen özel bir lezzet olma özelliğine sahiptir. Klasik dondurmalardan farklı olarak pirinç hamuruyla kaplı olan Mochi dondurması yılbaşında ve özel günlerde sıkça tüketilen lezzetlerden biridir. Pirinç ve dondurmanın birlikteliğinin en güzel hali olan Japon dondurmasının klasik çeşidi  pirinç unuyla kaplı vanilyalı dondurma olmakla birlikte istenildiği takdirde farklı aromalar eklenerek farklı mochi çeşitleri hazırlanması da mümkündür.

Dondurma Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Lezzetli ve serinletici bir lezzet olduğu için çok sevilen dondurma uygun saklama koşullarında ve soğukta muhafaza edilmesine ve soğuk olarak tüketilmesine özen gösterilmelidir. Dondurmanın servis edilmesi için de bazı özel gereçlere gereksinim duyulur. Dondurma mümkün olduğunca soğuk ve sert bir formda olduğu için farklı şekillerde ve baskıya dayanıklı gereçler kullanılmalıdır.

Dondurma konusunda dikkat edilmesi gereken noktaların başında saklama koşullarına  titizlikle uyulması ve soğuk zincirin kesinlikle bozulmaması sayılabilir. Eritme ve yeniden dondurma gibi durumlar söz konusu olduğunda dondurmanın içerisinde büyük buz kristalleri meydana gelir ve pürüzsüz dokusunda azalma olur. Dondurmanın dondurucunun kapısında değil ana bölmesinde saklanması gerekir. Çünkü dondurucunun kapısında bulunan öğeler dondurucunun kapısı açılıp kapandıkça tekrar tekrar sıcak havaya maruz kalırlar. Bu da çözülme ve yeniden donma döngüsüne, buna bağlı olarak da dondurmanın doku kalitesinin düşmesine sebep olabilir.

hazz.com.tr adresinde yer alan Mochi kategorisinde I'Mochi Vanilya Dondurmalı Mochi 12*3 Adet, I'Mochi Çikolata Dondurmalı Mochi 12*3 Adet, I'Mochi Çilek Dondurmalı Mochi 12*3 Adet, I'Mochi Hindistan Cevizi Dondurmalı Mochi 12*3 Adet, I'Mochi Tuzlu Karamel Dondurmalı Mochi 12*3 Adet, I'Mochi Vanilya Dondurmalı Mochi 6 Adet, I'Mochi Çilekli Dondurmalı Mochi 6 Adet, I'Mochi Hindistan Cevizi Dondurmalı Mochi 6 Adet, I'Mochi Çikolatalı Dondurmalı Mochi 6 Adet ve I'Mochi Tuzlu Karamel Dondurmalı Mochi 6 Adet gibi farklı gramajlarda ve içeriklerde ürünler bulunmaktadır.

Dondurmanın hayatımızda kapladığı yerin ne kadar önemli olduğunun ve ne kadar çok sevilerek tüketildiği farkındalığına sahip olan Hazz en kaliteli malzemeleri en özel formüllerle bir araya getirdiği Mochi dondurması, Japon dondurması ve  dondurmalı Mochi gibi ürünleriyle dondurma severlerin kalbinde özel bir yerdedir. Müşterilerinin damak tadına olduğu kadar sağlığına ve ürünlerinin görsel açıdan tatmin edici olmasına da özen göstererek sektörüne yön veren isimler arasında ilk sıralardadır. Hazz’ın deneyimli ve profesyonel ekibi tarafından büyük bir aşkla üretilen Hazz ürünleri Japon dondurması ile sınırlı değildir. Bir diğer büyük tutku olan çikolatanın çeşitli hallerini ve birbirinden lezzetli makaron çeşitlerini de içeren geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir.

Hazz tarafından özenle üretilen tüm ürünler hazz.com.tr adresindeki farklı kategorilerde sizlerin beğenilerine sunulmaktadır. Siz de https://www.hazz.com.tr/ adresini ziyaret ederek Hazz markasının kalitesi ve güvencesi ile çeşitli kategorilerde yerini alan birbirinden özel ürünleri keşfedebilir, dilediğiniz ürünü seçtikten sonra güvenilir ödeme yöntemleri aracılığıyla satın alım işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Böylece hem lezzet hem görsellik açısından tatmin edici hediyelerle sevdiklerinizin yüzündeki eşsiz gülümsemelerin sebebi olabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!