Karantina günlerinde izlemek için yabancı dizi önerileri

Karantina günlerinde izlemek için yabancı dizi önerileri

Kışın gelmesiyle birlikte ne yazık ki 2020 yılına damgasını vuran COVID – 19 pandemisinin artışı yükselen bir ivmeyle devam ediyor. Hal böyle olunca bir müddet daha kalınabildiği kadar evde kalınması gerekiyor.

01 Aralık 2020 - 12:38

Haliyle evde vakit geçirmek için yapılabilecek aktivitelerin başında da film ve dizi izlemek en başta geliyor. Son zamanlarda online içerik üretme platformlarının birbirinden iddialı işleri yayınlanmaya başlayınca da haliyle evde kaldığımız günler daha eğlenceli hale gelebiliyor.

Biz de sizlere evde kalma dönemlerinde izlenebilecek diziler önermek istedik.

Dizi önerilerimizi henüz yayın hayatına kısa bir süre önce başlayan ve yayın hayatına başladığı günden itibaren trendini hızla yükselten ErkeklerSoruyor sitesinin editörlerinden aldığımızı da belirtelim. Bu gibi kültür sanat konuları ile ilgili benzeri doyurucu içerikleri https://www.erkeklersoruyor.com/kultur-sanat linkinde bulabilirsiniz.

Hemen dizi önerilerimize başlayalım.

 

Saygı

2020 yılı içerisinde BluTv tarafından yapılan ve daha önce Behzat Ç. dizisinde gördüğümüz Behzat Ç.’nin amansız kötü karakteri Ercüment Çözer için çekilen spin – off dizisi, listemizin ilk sırasında kendine yer buluyor.

Saygı: Bir Ercüment Çözer dizisi sloganıyla yayınlandı. Hikâyenin ana gidişatına bakıldığındaysa Ercüment Çözer’in yaşadığı evreni anlatan bir hikâye olduğunu görüyoruz. Dizide Behzat Ç.’den herhangi bir motif yok.

Ancak Ercüment Çözer’in dünyasına yolculuk etmek ve Nejat İşler ve Erkan Can gibi usta aktörleri izlemek isteyenlerin muhakkak tercih etmesi gereken bir dizi olduğunu düşünüyoruz.

 

Dark

2020 yılında adından söz ettiren bir başka online platform dizisi, Netflix’in Alman yapımı Dark.

Zaman yolculuğu konusunu ustalıkla işlemesi nedeniyle ilgiyi üzerine çeken bir dizi olmayı başaran Dark’ın ilk iki sezonundan sonra verdiği uzun arayla birlikte üçüncü sezonu beklentileri oldukça yükseltmişti.

Dizide, esrarengiz kaybolma olaylarının yaşandığı bir Alman köyünde yer alan nükleer santralden zamanda yolculuk yapabilen kişilerin aile ilişkileri ve hikayeleri anlatılıyor.

Takip etmesi zor ancak teorileriyle üzerine kafa yorulması gereken bir dizi olan Dark’ı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

 

Bir Başkadır

Netflix’in adeta fırından sıcak çıkan ve ülke gündemine bomba gibi düşen bir yerli yapımı “Bir Başkadır” dizisi de kesinlikle tavsiye edilmeye değer bir yapım.

Dizi, standart bir hikâye anlatma yöntemiyle devam etmiyor. Birbirleriyle farklı şekillerde teması olan karakterlerin yaşamlarından kesitler sunan dizideki ana karakterler ise birbirlerine tamamen uzak sosyal sınıflarda olan bir psikiyatrist doktor ile ilkokul mezunu bir genç kız.

Her şey genç kızın sebepsiz yere bayılmalar yaşamasıyla birlikte başlıyor ve kız bu bayılmalarının tedavisini sağlamak üzere psikiyatriste gidiyor. Kızın psikiyatriste gitmesinden sonra bayılmaları kesiliyor. Ancak kız psikiyatristte çok yoğun etkiler bırakıyor.

Genç kızın aile ilişkileriyle birlikte psikiyatristin etrafındaki kişilerin de ayrıca hikayelerini izlediğimiz dizi, gerçekten farklı bir tat bırakıyor.

 

Messiah

2020’nin ilk günlerinde yayına giren bir Netflix dizisi olan Messiah, 45 dakikalık 10 bölümden oluşuyor.

Dizinin başrolünde True Detective’de dikkatleri üzerine çeken Michelle Monaghan bulunuyor.

Dizi, Orta Doğu ve Amerika’da geçiyor. Orta Doğu’da bir adamın ortaya çıkmasıyla başlayan olaylar silsilesi dizide gösteriliyor. Bu adamın bir kısım mucizeler yaratıyor gibi görünmesiyle birlikte halk da bu adamın mesih olduğunu düşünenlerle birlikte onun bir sahtekâr olduğuna inananlar da bulunuyor. Dizide bu iki kesimin birbirleriyle yaşadıkları çatışmalar ve gizemli bazı olaylar yer alıyor.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Tabipleri Birliği'nden korkutan açıklama:
Türk Tabipleri Birliği'nden korkutan açıklama: "Çoğu ilde...
İzmir'deki depo cayır cayır yandı!
İzmir'deki depo cayır cayır yandı!