Kılıçdaroğlu: Atatürk ülkeyi sadece gençlere emanet etmiştir

Kılıçdaroğlu: Atatürk ülkeyi sadece gençlere emanet etmiştir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile Atakum Belediyesine ait bir sosyal tesiste gençlerle bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Atatürk ülkeyi sadece gençlere emanet etmiştir” dedi.

19 Mayıs 2019 - 22:29

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları ise şöyle;

Konuşmasında "Eğer mazbata iptal edilmeseydi, demokrasiye olan bağlılığımız bu kadar ateşlenmezdi" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Bir haksızlık yaptılar, milli iradeyi bir anlamda yok saydılar. Bir anlamda 16 milyon İstanbullu'ya 'Sen nasıl oy kullanırsan kullan biz nasılsa 7'li bir çete kurduk orada biz bunu iptal edeceğiz.' dediler ve iptal ettiler. Ama ben bu ülkenin insanlarının vicdanına sesleniyorum, ahlakına sesleniyorum, demokrasi anlayışına sesleniyorum, Cumhuriyeti sahiplenmeye sesleniyorum. Eğer bizim oylarımıza, milli iradeye darbe yapılmışsa, demokrasi bağlamında o darbeyi savuşturmak bizim elimizde. Ne zaman? 23 Haziran'da."

Demokrasiyi güçlü hale getirmek sizin elinizde

Gençlere çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, "Sizlerden isteğim, bütün gençlerden isteğim, bütün genç arkadaşlarınızı arayın ve cumhuriyete, demokrasiye sahip çıkmalarını, milli iradeye sahip çıkmalarını isteyin. Eğer egemenlik 1921'deki ilk anayasamızın birinci maddesinde olduğu gibi milletinse, bugünkü anayasamızda da aynı kural geçerliyse, biz bu kuralı büyüttüğümüz, yaşattığımız sürece demokrasiyi güçlü hale getireceğiz. Demokrasiyi güçlü hale getirmek sizin elinizde." diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İçişleri Bakanlığı: Aranan 2 bin 806 şüpheli yakalandı
İçişleri Bakanlığı: Aranan 2 bin 806 şüpheli yakalandı
Kadifekaleli kadınlar kooperatif kurdu
Kadifekaleli kadınlar kooperatif kurdu