Kılıçdaroğlu: Seçim günü her şeyi kontrol edeceğiz

Kılıçdaroğlu: Seçim günü her şeyi kontrol edeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında İstanbul seçimleri hakkında açıklamalarda bulundu. Seçim günü için önlemler aldıklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, “Her şeyi kontrol edeceğiz, denetleyeceğiz. Emin olun her şey çok güzel olacak” dedi.

11 Haziran 2019 - 17:44 - Güncelleme: 11 Haziran 2019 - 17:45

Kemal Kılıçdaroğlu, YSK'nin, İstanbul seçimlerinde bir zarftan çıkan 4 oydan sadece birini iptal etmesini hala anlayamadıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Bu dümenin nasıl olduğunu kimse bilmiyor. Biz bunları aşacağız. 23 Haziran'da sandık başında görev yapacak arkadaşlarımıza o sandıkta oy kullanacakların isim listesini vereceğiz. Niçin? 23 Haziran sabahında bile seçim listelerinde oynayabilirler. Her türlü sahtekarlığın önlemini alıyoruz. 'Seçmenin gelip imza attığı listeyi kontrol edin, o liste bununla aynı mı, kontrol edin.' diyeceğiz. Her şeyi kontrol edeceğiz, denetleyeceğiz. Emin olun her şey çok güzel olacak.”

“Kazanan ben değil, 16 milyon İstanbullu olacak”

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun projelerini açıkladığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Gayet güzel, 'İstanbul'u yaşanabilir bir kent yapacağım, yoksulluğu bitireceğim, yeşile boğacağım, İstanbul'da yaşayıp denizi görmeyen olmayacak, bütün İstanbul'u kucaklayacağım. Kazanan ben değil, 16 milyon İstanbullu olacak.' diyor. O nedenle 23 Haziran'da hepimizi görev bekliyor. Tatile gidenlerin de bir an önce dönmesi ve oylarını kullanması lazım” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kavacık Üzüm Festivali renkli başladı
Kavacık Üzüm Festivali renkli başladı
Güzelbahçe'de temizlik farkındalığı
Güzelbahçe'de temizlik farkındalığı