KÜLTÜRPARK’TA TINAZTEPE’YE RET!

KÜLTÜRPARK'TA TINAZTEPE'YE RET!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, eski Başkan Aziz Kocaoğlu döneminde Kültürpark içindeki İZFAŞ binalarının Özel Tınaztepe Üniversitesi'ne devredilmesi karar almış ve bu karar İzmir'de büyük tepkiye neden olmuştu. Başkan Tunç Soyer, İzmirli'nin o tepkisini dikkate alarak bu tahsis kararını iptal etti.

12 Haziran 2019 - 18:33 - Güncelleme: 12 Haziran 2019 - 18:53

İZFAŞ'ın Kültürpürk içinde yer alan ve mülkiyeti İzmir Büyükşehir Belediyesine ait olan Genel Müdürlük binası, İZFAŞ'ın yeni fuar alanına taşınması ile boş kalmıştı. Eski başkan Aziz Kocaoğlu döneminde bu binanın 3 yıllığına Özel Tınaztepe Üniversitesine tahsis edilmesi kararı alınmış ancak bu karar İzmir'de büyük tepkiye yol açmıştı. 
Göreve geldiğinde bu tahsis işlemine sıcak bakmadığını ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmirlinin bu talebini hayata geçirdi ve İZFAŞ binasını Özel Tınaztepe Üniversitesine tahsis eden İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin iptalini, önerge olarak yeniden meclise getirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı ikinci oturumunda gündeme gelen önergede; Mülkiyeti Belediyemize ait olan İzmir ili, Konak ilçesi, Kültür Mahallesi, 1068 ada, 1 no'lu taşınmazın üzerinde bulunan ve Kültürpark Şube Müdürlüğü tarafından kullanılmakta olan hizmet binasının, İzmir Tınaztepe Üniversitesi'nin Rektörlük ve akademik birimlerinin eğitim hizmetlerinde kullanılması amacıyla, 3 (üç) yıl süre ile İzmir Tınaztepe Üniversitesi'ne tahsisine yönelik Belediyemiz Meclisinin 12/09/2018 tarihli ve 05.1037 sayılı Kararının, söz konusu binanın Kültürpark Fuar Alanında Belediyemizce verilen hizmetlere yönelik Belediyemiz İdari Birimlerince kullanılması planlandığından iptali hususunun görüşülmesi" maddesi ile gündeme alındı.

Hukuk Komisyonuna sevk edilen bu gündem maddesinin Cuma günü yapılacak 3. oturumda oy birliği ile meclisten geçmesi bekleniyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kavacık Üzüm Festivali renkli başladı
Kavacık Üzüm Festivali renkli başladı
Güzelbahçe'de temizlik farkındalığı
Güzelbahçe'de temizlik farkındalığı