Muharrem İnce: "Olanları anlatsam insan içine...

Muharrem İnce: "Olanları anlatsam insan içine çıkamazlar"

24 Haziran seçimlerindeki hezimetin ardından CHP'de yaşanan tartışmalar gittikçe kızışıyor.

02 Ağustos 2018 - 13:18

CHP'de 24 Haziran seçimlerindeki hezimetin ardından yaşanan tartışmalar gün geçtikçe kızışıyor. Partinin olağanüstü kurultaya gitmesi için çalışmalarını yürüten Muharrem İnce, CHP içinde yaşanan tartışmalara ilişkin Sözcü gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Partinin olağanüstü kongreye gitmesi için imza veren delegelerin üzerinde yoğun baskı olduğunu söyleyen İnce, "Partide olanları anlatsam yöneticiler insan içine çıkamazlar" dedi.

İşte Muharrem İnce'nin o açıklamaları:

"İHALE VERİRİZ TEKLİFLERİ HAVADA UÇUŞUYOR"

Olağanüstü kurultay için en yüksek imzayı 548 ile MHP'de Meral Akşener toplamıştı. Bizim topladığımız imza sayısı 600'ün üzerinde. Üstelik baskı, tehdit ve başka şeyler de var.

Belediyelerin, kurultay üyeleriyle doğrudan ilgisi var. 'İşe alırız, partiye bina alırız, ihale veririz' teklifleri havada uçuşuyor.

"PARTİDE OLANLARI ANLATSAM YÖNETİCİLER İNSAN İÇİNE ÇIKAMAZLAR"

Örnek vereyim: Eskişehir'de parti delegemiz Betül Duman baskılar yüzünden partiden istifa etti. Delege Kemal Yavuz'un son 10 gün içinde bir yakını Odunpazarı Belediyesi'nde işe girdi mi? Partide olanları anlatsam yöneticiler insan içine çıkamazlar. Bunları partiyi yıpratmak için söylemiyorum.

"UNUTMAYALIM BU SİYASAL KURULTAYDIR"

Siyasi Partiler Kanunu diyor ki: Olağanüstü kurultay isteyenlerin sayısı delegelerin 4'te 1'inden az olamaz. Bu durum CHP'de farklı. CHP delegesinin yüzde 50 artı 1'inden fazla imza toplanması gerekiyor. 623 olunca kurultay toplanacak, 621 olunca toplanmayacak mı? Unutmayalım bu siyasal kurultaydır. Herkes imza sayısına takılıp kalıyor.

"BANA CUMHURBAŞKANLIĞINI TESLİM EDİYORLAR AMA PARTİYİ TESLİM ETMİYORLAR"

Bana dediler ki 'Cumhurbaşkanı adayımızsın.' Bana cumhurbaşkanlığını teslim ediyorlar ama partiyi teslim etmiyorlar. Parti, Türkiye'den daha mı değerli?

Benim derdim koltuk değil. Ben bir yanlışı anlatmaya çalışıyorum. Bu yerel seçimlerde kamyon duvara çarpacak. Uyarı görevimi yapıyorum.

 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Semra Ayyıldız
  11 ay önce
  Anla be cancazım seni kul***dılar kazansaydın memnun kalacaktılar chpliyim Aleviyim solcuyum ezilen halkın vatanımın yanındayım baş kaldırmasınıda bılırım şu koltuklara kim yapıştoysa koltuklarla betaber atın dışarı halk son sözünü söylemedi birbirinizi yemeyın edebınız ve terbıyenızle gereken ne ise yapın
 • Sebahat
  11 ay önce
  Açıklama yaptı insanlar sizi suçlamalar vaz geçsin bir dolaplar donur ama bizlerin de haberi olması gerekiyor en büyük hatanın baskanim o gece cikacaktin iz sistemler kilitlendi sizı tehtitmi ettiler aciklama yapacağınız hepimiz sizin iki dudaginizin arasından bir cümle bekledik ama şunu bilin ki gerçekten herseye rağmen sonuna kadar arkandayiz
 • Ayla doğan
  11 ay önce
  Sonuna kadar arkandayızailece
 • Papazın Pilavı
  11 ay önce
  Defalarca her yerde yazdım. Bakırköy belediye başkanlığına bir Bakırköylü aday yerine şimdiki gibi ithal birini aday olarak çıkarılırsa, bir dernek üyelerinin tamamı parti farkı gözetmeden Bakırköyden çıkarılacak hepimizin tanıdığı adaya oy verilecek. Siz birbirinizi kurultay, imza diye yerken zaten sayıları gün geçtikçe aza*** seçmen sayınızı iyice düşürüp partiyi kapatmadan önce o çok sevdiğiniz koltuklarınızıda yanınızda götürürsünüz...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altay Deniz Vural’ı Transfer Etti
Altay Deniz Vural’ı Transfer Etti
Erbil'deki saldırıya ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı
Erbil'deki saldırıya ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı