Ordu Valisi, İmamoğlu’ndan şikâyetçi oldu

Ordu Valisi, İmamoğlu'ndan şikâyetçi oldu

Ordu Valisi Seddar Yavuz, CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun, VIP alanına alınmamasının ardından çıkan tartışmada kendisine hakaret ettiği iddiasıyla dava açtı.

07 Haziran 2019 - 18:05

Ordu Valiliği, İmamoğlu’nun havalimanında VIP salonunu kullanmaya yetkisinin olmadığını öne sürmüş ve çıkan tartışmada İmamoğlu'nun kendisine hakaret ettiğini iddia etmişti.

Ekrem İmamoğlu'nun Ordu'da CHP'li vekille birlikte VIP salonuna alınmamasının yankıları sürerken, konuyla ilgili AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, " Bazı siyasetçilerce devletin valisine, devletin valisinin şahsında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne, buradaki kamu görevlilerine yapılan açık bir haksızlık, açık bir saldırı, açık bir hakaret ve hatta açık bazı tehditler söz konusudur. Bunu bir VIP krizi olarak değil, devletin valisine karşı yapılmış bir hakaret olarak tanımlamak ve böyle görmek durumundayız" açıklamasını yaptı.

VALİ YAVUZ ŞİKÂYETÇİ OLDU

Çıkan VIP polemiğiyle ilgili Vali Yavuz’un gerekli hukuki süreç için şikâyetçi olduğunu kamuoyuna duyuran Kurtulmuş, konuyla ilgili şunları dile getirdi, "Sürecin biz de takipçisi olacağız. Yanlıştır, vahim bir yanlıştır, çok büyük bir hatadır, çok büyük bir terbiyesizliktir, çok büyük bir skandaldır. Bunların herhalde bir karşılığı olması gerektiğini düşünüyorum. Bir kez daha en üst perdeden Sayın Ekrem İmamoğlu ve üst düzey CHP yöneticilerinin de içinde bulunduğu bu skandalın ortaya çıkmasında payı olan herkesi kınıyorum. Bu ayıptır, siyaseten yakışıksızdır. Böyle bir tavrın olması Türkiye'nin, hele günümüz Türkiye’sinin kaldıramayacağı bir durumdur. İnşallah kamuoyu önünde davranışlarından dolayı özür dilerler."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zeynep saka ayyildiz
    3 ay önce
    NERELİ OLURSAN OL AMA ÖNCE #vatana #bayraga #millete #saygili #insana OL.. Herkese mavi boncuk dağıtan #dava #adami olmaz. Hak ile batıl bir arada olmaz. Ortada saf tutuyorsan batılın #munafik sınıfındansın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kavacık Üzüm Festivali renkli başladı
Kavacık Üzüm Festivali renkli başladı
Güzelbahçe'de temizlik farkındalığı
Güzelbahçe'de temizlik farkındalığı