Sezen Aksu Kimdir?

Sezen Aksu Kimdir?

13 Temmuz 1954 yılı itibariyle dünyaya gelen Sezen Aksu kimdir? Aslen Denizlili olan ünlü sanatçı, tam anlamıyla Türk Müziğinin duayenlerindendir.

23 Aralık 2020 - 10:46

13 Temmuz 1954 yılı itibariyle dünyaya gelen Sezen Aksu kimdir? Aslen Denizlili olan ünlü sanatçı, tam anlamıyla Türk Müziğinin duayenlerindendir. Onun güçlü yorumu ve harika sesi, pek çok insanın ona hayran olmasını mümkün kılar. Hem bestekar hem söz yazarı hem de yorumcu olan Sezen Aksu; aynı zamanda yapımcıdır da. Yine ünlü sanatçı pek çok yetenekli sesin müzik hayatına başlamasında da etkili olmuştur. Sanatçı kişiliğiyle ön plana çıkan ve duyarlı tavırlarıyla büyük beğeni toplayan Sezen Aksu; örnek gösterilebilecek sanatçılar arasında yer alır. Ona zamanında vokallik yapan pek çok isim günümüz itibariyle ünlü olmuş yorumculardır. Dolayısıyla onun Türkçe müziğe katkısı hiçbir zaman unutulamaz!

Ülkemizde pek çok insanın duygularını dillendirdiği şarkılara imzasını atan Sezen Aksu; ülkemizin Minik Serçe’sidir. Bu özelliğiyle yüreklerde yer edinen Sezen Aksu, pek çok farklı albüme de imzasını atmıştır. Bu kapsamda onun çok sayıda farklı parçaya hayat verdiğini de ifade etmek mümkün olmaktadır. 1977 yılında ilk stüdyo albümünü sevenleriyle buluşturan yetenekli ses; daha sonraki süreçte onlarca albüme de imzasını atmıştır. Firuze, Serçe, Git, Sen Ağlama, Gülümse, Düş Bahçeleri gibi çok sayıda albüme imza atan Minik Serçe günümüzde de albüm yapmaya devam ediyor. Bundan dolayı 2020-2021 En Yeni Mp3leri İndiruygulamasını tercih ederek, onun parçalarını yakından takip etmeniz de mümkün olacaktır.

Sezen Aksu’nun Eserleri ve Müzik Hayatı

Geçmişten günümüze kadar uzanan süreç içerisinde çok sayıda önemli şarkıya imzasını atan Sezen Aksu; toplamda 400’den fazla şiir yazmış önemli bir sanatçı olarak da karşımıza çıkar. Hem söz yazarı hem de besteci olan Sezen Aksu’dan şarkı almak için birbiriyle yarışan yorumcuların sayısı da oldukça fazladır. Çok sayıda önemli beste yapan Sezen Aksu; bir de şiir kitabı yazmıştır. Eksik Şiir adındaki kitabında 197 tane şiirine yer veren sanatçı, yakın zamanda da güzel bir albüme imzasını atmıştır. Siz de Sezen Aksu Son Bakış indir uygulamasını kullanarak, Sezen Aksu’nun güzel sesinden onun şarkılarını rahatlıkla dinleyebilirsiniz!

Kaynak:https://mp3semti.com/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu