Tester Parfüm Merakınızı Bitirmeye Geldik! İşte Bilinmeyenler!

Tester Parfüm Merakınızı Bitirmeye Geldik! İşte Bilinmeyenler!

Tester parfüm adı son dönemde en fazla anılan ürünlerden birisidir.

24 Şubat 2021 - 12:04

Tester parfüm adı son dönemde en fazla anılan ürünlerden birisidir. Tester parfüm hakkında aramalar yapılarak ayrıntılı bilgi sahibi olmaya çalışılmaktadır. Testerlar, ünlü parfüm markalarının numune olarak ürettikleri parfüm çeşitleridir. Markalar bu ürünleri müşterilerinin parfüm satın almadan önce kokuları deneyebilmeleri için hazırlarlar.

Çeşitli tedarikçiler markaların tester ürünlerini temin ederek bunların satışını da yapar. Bu noktada tester parfümün orijinal olduğunu ve orijinali ile aynı içeriğe sahip olduğunu bilmekte fayda var. En temel fark, fiyat farklı olmakla birlikte tester parfüm ile markanın orijinal parfümü arasında çeşitli farklar bulunmaktadır.

Tester Parfümün Orijinalinden Farkı

Parfümtester seçiminde en temel husus, hakiki tester parfümlere ulaşabilmektir. Bunlar orijinal kutularında değil, tester konsept için özel tasarlanmış kutularda bulunurlar. Bu kutular orijinal kutularla uyumlu tasarlanmakta, sadece biraz daha sade olmaktadırlar.

Orijinal tester parfüm çeşitlerinin üzerinde tester, testeur, demoware, not for sale gibi ifadeler yer alır. Parfüm markalarına göre kutu üzerinde yazan yazılar değişkenlik gösterir. Tester olmayan parfümlerle şişeleri aynıdır ve tek fark, üzerinde tester tarzı ibarenin olmasıdır. Tasarımın da daha küçük boyda olmasıdır.

Tester parfüm kutuları kapaklı ya da kapaksız olarak tasarlanabilmektedir. Bununla birlikte aynı markanın aynı ürününün testerı sabit tasarımdadır. Eğer bir mağazada kapaklı bir tester parfüm denediniz ve başka bir yerde aynı modeli kapaksız olarak gördüyseniz birisi sahtedir. Çünkü tester parfümtasarımları değişmez.

Tester parfümler orijinal parfümlerin deneme ürünleri oldukları için orijinal parfümle aynı koku notalarını içerir. Orijinali ile koku uyuşmazlığı yoktur. Etiketi, kutu ve şişe seri numaraları aynı rakamlardan oluşur. Ekseriyetle renk ve leke bırakmazlar.

Tester Parfüm Nerden Alınır?

Tester parfümile alakalı en temel husus, güvenilir bir satıcı bulabilmektir. Orijinal tester parfüm toptancıları markanın çıkardığı parfüm çeşitlerinin testerını satmaya yetkili yerlerdir. Markalar oluşturdukları çok pahalı parfümlerin testerlarını satmak için kendi mağazalarını, internet sitelerini ya da yetkili toptancılarını tercih ederler. Güvenle satın almak için de en uygun yerler buralardır.

Testerüretiminde orijinal parfüm üretimindeki aynı yol takip edilir. Esansların karışım yüzdeleri aynı oranlarda hazırlanır. Renk, koku, sertlik, koku notaları hem orijinal parfümde tester parfümde aynı olur. Hem kutularında hem de şişelerinde aynı yazı yazar ve bu, belirttiğimiz gibi ürünün tester olduğunu ifade eder.

Testerçeşitleri orijinaline nazaran daha uygun fiyatlı olur. Fakat bu, ucuz olacağı manasına gelmez. Çok ucuz tester parfümlerine güvenmek pek yerinde değildir. Dolayısıyla orijinal parfüme göre tester parfümlerin fiyatları oldukça avantajlıdır. Fakat daha ucuza alınacak ürünün replika olma ihtimali vardır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 tedavisinde yeni umut
COVID-19 tedavisinde yeni umut
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday çıkaracak mı?
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday...