İstifanın ardından yeni üyeler belli oldu

AK Parti’den istifa ederek bağımsız bir şekilde meclis üyeliği görevini sürdüreceğini açıklayan Nazlı Kurt’un ardından, Konak Belediye Meclisi Kasım ayı son meclisinde yerine gelecek isimleri belirledi.


İstifanın ardından yeni üyeler belli oldu

Didar DEMİRCİ - Konak Belediyesi Kasım ayı son olağan toplantısını Belediye Başkan vekili ve CHP Grup Sözcüsü Mahmut Esat Aslan’ın yönetiminde başladı. Aslan, meclis açılışında ilk olarak 5 Kasım 2006 tarihinde hayata gözlerini yuman Türkiye Cumhuriyeti’ne 5 kez başbakanlık yapan Bület Ecevit’i anarak başladı.


NAZLI KURT’UN YERİNE GELECEK İSİMLER

Nazlı Kurt’un AK Parti’den istifa ederek bağımsız bir şekilde meclis üyeliğini sürdüreceğini açıklamasının ardından yerine gelecek iki isim de belli oldu. Yasa gereği bağımsız meclis üyeleri belediyede herhangi bir komisyonda yer alamamasından dolayı Kurt’un komisyon üyeliğine de son verilmişti. İnsan Hakları ve Emek ile Madde Bağımlılığıyla Mücadele Komisyonlarında görev yapan Kurt’un yerine AK Parti’den Hıdır Alptekin ve Ahmet Yeniçırak isimleri önerildi.

AK Parti’nin önerdiği isimler meclisten oy çokluğuyla geçti. Buna göre Hıdır Alptekin, İnsan Hakları ve Emek Komisyonuna, Ahmet Yeniçırak ise Madde Bağımlılığıyla Mücadele komisyonuna yeni üye oldular.

KONAK BELEDİYESİNE YENİ MÜDÜRLÜK

Konak Belediye meclisi, Araştırma ve Geliştirme müdürlüğü kurulması hakkında karar aldı.

Meclis Başkanvekili Mahmut Esat Aslan, diğer belediyelerde bu şekilde bir müdürlüğün bulunduğunu ancak Konak Belediyesinde yeni kurulacağını belirterek Başkanlıktan Gelen önerge maddesini doğrudan oylattı. Oy çokluğuyla kabul edilen önergeyle Konak Belediyesi bünyesinde Araştırma Geliştirme Müdürlüğü kurulması karar alındı.