Büyükşehir o yolu 2 ay trafiğe kapatacak

İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı İZSU, Poligon ve Arap derelerindeki menfez yenileme çalışmaları nedeniyle 2 ay süreliğine Güzelyalı’daki bazı yolları taşıt trafiğine kapatacak.


Büyükşehir o yolu 2 ay trafiğe kapatacak

İZSU’nun Poligun ve Arap derelerindeki menfez yenileme çalışmaları nedeniyle Mithatpaşa Caddesi’ni Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’na bağlayan 19/1 sokak, önümüzdeki hafta Pazartesi (27 Ocak Pazartesi) günü itibariyle iki ay boyunca taşıt trafiğine kapalı olacak.

Söz konusu sokağın Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi karşısında kaldığı bilgisini veren İZSU, UKOME kararına göre çalışma nedeniyle 27 Ocak Pazartesi gününden itibaren trafiğe kapanacak yol nedeniyle Mithatpaşa Caddesi’nden Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’na çıkmak isteyen motorlu taşıt sürücülerine alternatif olarak Güzelyalı Parkı’nın karşısındaki 40/1 Sokak’ı kullanabileceklerini açıkladı.

İZSU Genel Müdürlüğü yol üzerindeki çalışmalar hakkında bilgiyi de şu şekilde verdi:

“Yol üzerindeki çelik ızgaraların, trafik açısından tehlike arz ediyor ve gürültü kirliliğine neden oluyor. Bu nedenle Poligon ve Arap derelerindeki menfezleri yenileyecek. Ekiplerimiz, ızgaraları sökerek önceden hazırlanan prefabrik kirişleri yola koyacak ve betonarme imalatı yapacak.”


GÜZERGAHI DEĞİŞEN OTOBÜSLER

ESHOT Genel Müdürlüğünde de çalışmalar nedeniyle bazı otobüs hatlarının güzergahlarında değişiklik yapıldı. Yapılan değişikliğe göre Narlıdere, Kavacık ve Oyunlar Köyü yönünden gelip son durağı Üçkuyular İskele olan 5, 6, 7, 24, 25 ve 480 numaralı otobüsler; Fahrettin Altay Meydanı’nı takiben Şehit Binbaşı Ali Resmi Tufan Caddesi’ni kullanarak Üçkuyular İskelesi’ne ulaşacak.

Oyak Sitesi ve Esentepe Mahallesi’ne hizmet veren 486 ve 945 numaralı otobüsler, Fahrettin Altay Meydanı’nı takiben Şehit Binbaşı Ali Resmi Tufan Caddesi’ni kullanarak Üçkuyular İskelesi’ne ulaşacak.

Gaziemir - Balçova arasında hizmet veren 510 numaralı otobüs, Gaziemir’e gidiş yönünde Fahrettin Altay Meydanı’nı takiben Şehit Binbaşı Ali Resmi Tufan Caddesi’ni kullanarak otoyol güzergâhına devam edecek.

202 numaralı Cumhuriyet Meydanı – Havalimanı otobüsü ise Cumhuriyet Meydanı’na gidiş yönünde Fahrettin Altay Meydanı’nı takiben Şehit Binbaşı Ali Resmi Tufan Caddesi’ni kullanarak Mustafa Kemal Sahil Bulvarı güzergâhına devam edecek.