CHP’li Oğuz Kaan Salıcı’dan İzmir çıkarması

Cumhuriyet Halk Partisi’nde gözler ilçe kongrelerinin ardından şimdi de 8 Şubat’ta yapılacak İl kongresinde dikildi. Bu doğrultuda İzmir örgütüyle bir araya gelen Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, uyum ve uzlaşı mesajları verdi.


CHP’li Oğuz Kaan Salıcı’dan İzmir çıkarması

CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, örgütle buluşmak için İzmir’i ziyaret etti. Karşıyaka’da bir araya gelen örgüt buluşmasına CHP Genel Başkan Yardımcıları Muharrem Erkek ve Tuncay Özkan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve ev sahibi olarak Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Serdar Koç katıldı. Saat 19.00’da başlayan toplantıya ayrıca İl Yönetimi , İl Disiplin Kurulu, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları İl Başkanları ve bazı milletvekilleri ve belediye başkanları da katıldı.

“BAŞARININ TEMEL HİKAYESİ UZLAŞMADIR”

Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcı Salıcı’nın konuşmalarının merak edildiği toplantıdan alınan bilgilere göre, her iki tarafı da yumuşatacak uzlaşı mesajları verdiği öğrenildi.

Salıcı’nın Çankaya’daki tek adaylı kongreyi örnek gösterdiği ve İzmir’de de bu yönde temmennide bulunduğu bilgisi verilirken, ayrıca “Gurur duyduğumuz bir Büyükşehir Belediye Başkanımız, gurur duyduğumuz bir il başkanımız var” dediği öğrenildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in aralarının iyi olmadığı konusunda çıkan iddialar daha soğumadan İzmir’i ziyaret ederek uzlaşı ve uyum mesajı veren Salıcı’nın ayrıca “İktidara yürüdüğümüz bu süreçte İzmir Örgütü'nün de kol kola girerek kavgasız sıkıntısız yürüyeceğine inanıyorum. Başarının temel hikayesi uzlaşmadır. İzmir üstüne düşeni yapacaktır. Belediye başkanları ve örgüt yüzde yüz uyumlu çalışması lazım. Yerel seçimlerde başarılı süreç geçirdik. İktidara yürüdüğümüz süreçte güç birliği lazım. İl Örgütü ve belediyelerin uyumlu çalışması lazım” dediği öğrenildi.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Deniz Yücel’in ise uyumlu ve güzel bir konuşma yaparak örgüte, başkanlara tek tek teşekkür ettiği öğrenildi.

31 Mart yerel seçimlerinde görev yapan ilçe başkanlarına ve ilçe kongrelerinde güven tazeleyerek yeniden ilçe başkanı olan başkanlara; Salıcı, Erkek, Özkan, Soyer ve Yücel sırayla plaket verdi.