İzmir’den Elazığ’a yardım konvoyları yola çıkıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Elazığ depremin bölgesine gönderilmek üzere yardım kampanyası başlattı. İzmir’den sabah saatlerinde battaniye, kuru gıda ve kışlık giysiden oluşan ilk yardım tırı yola çıkıyor. Tırda, İzmirliler’den gelecek yardımları da Elazığ’a ulaştıracak.


İzmir’den Elazığ’a yardım konvoyları yola çıkıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Elazığ deprem bölgesine depremin hemen ardından İzmir İtfaiyesi arama kurtarma ekiplerini hemen bölgeye göndermişti. Şimdi de mağdur olan vatandaşlar için 500 battaniye, içinde zeytin, zeytinyağı, bal, pirinç olan 500 kuru gıda paketi, çocuklar için mont ve bot yüklü yardım tırını bu sabah yola çıkarıyor.

İzmirli vatandaşlar, battaniye, uyku tulumu, kışlık bot, mont, çorap, giysi, el feneri, çocuklar için bez, kuru gıda gibi yardımlarını İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin eski Gürçeşme Huzurevi’ndeki Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Yardımlar Şube Müdürlüğü’ne ulaştırabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi bağışlanacak ürün sayısının fazla olması halinde yardımları İzmirliler’in ev ve işyerlerinden de alacak. Yapılacak yardımlarla ilgili 0 232 293 45 97 numaralı telefon hattından bilgi alınabilir.

Yardımların toplanacağı adres: İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımlar Şube Müdürlüğü-Laleli Mahallesi Menderes Caddesi No: 420 Buca (Eski Gürçeşme Huzurevi)