Akşener’den Yunan Irkçı Milletvekiline sert tepki

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir ziyareti sırasında düzenlenen basın toplantısında konuştu. Akşener, Yunanistan Irkçı Milletvekilinin Parlamentoda Türk Bayrağı’nı yırtmasına karşı sert çıktı.


Akşener’den Yunan Irkçı Milletvekiline sert tepki

İzmir ziyareti sırasında basına konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türk bayrağının ırkçı Yunan milletvekili Loannis Lagos tarafından AP Genel Kurulunda yırtılmasına ilişkin soruya “82 milyon bir araya gelir ve o bayrağı yırtan eli kırar" diyerek tepki gösterdi. Akşener, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi.

"Bunun bir alçaklık olduğunu düşünüyorum. İzmirliler bilir ki, daha önce Türk bayrağına bu hakareti edenler nasıl gittiler bu ülkeden. Gene İzmirliler bilir ki, yere düşen Yunan bayrağını da kaldıran Türkiye'de bu el. Savaştığı ülkenin bayrağına hakaret etmeyen bir Türk milleti, devleti ama buna karşılık parlamenter bile olsa daha evvel o bayrağa hakaret edildiğinde neler yaşandığını unutmuş bir alçak. Şunu söylemek isterim, 82 milyon bir araya gelir ve o bayrağı yırtan eli kırar. İktidara da seslenmek istiyorum. Derhal bu konuyla ilgili Türk devletine yakışan tutumu ve davranışı göstermelidirler, bu tutumu almalıdırlar."