CHP İzmir İl Başkanını seçiyor

İşte CHP İzmir Örgütünün beklediği gün geldi. Delege seçimleri, ilçe kongreleri derken sıra İl Kongresinde CHP Genel Başkanını temsil edecek ismi belirlemede. 3 Adaylı geçmesi beklenen kongrede şimdilik galip İl mevcut Başkanı Deniz Yücel gibi görünüyor.


CHP İzmir İl Başkanını seçiyor

Didar DEMİRCİ - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Örgütü, bugün Kültürpark Fuar alanında bulunan Celal Atik Spor Salonunda İl Kongresi için bir araya geldi. Partinin eski yeni tüm yüzlerinin kongrede yerini yavaş yavaş alırken ilk gelen isimlerden bir de İzmir Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Başkanı Aziz Kocaoğlu oldu.

Tüm basının yakından takip ettiği kongre saat 10.00 da başladı. Fuarın 9 Eylül kapısı girişinde gelenleri İl mevcut Başkanı Deniz Yücel’in pankartları karşıladı. Pankartlarda, “Gericiliğe karşı, yozlaşmaya karşı biz kazanacağız” yazılıydı. 


CHP il kongresinde İl mevcut Başkanı Deniz Yücel, Ezgi Deniz Urunga ve Cüneyt Oğuz yarışacak. Adaylardan Oğuz’un salona astırttığı pankartta ‘Birlikte kazanacağız’ sloganı delegelere seslenirken, Urunga, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yan yana fotoğrafının olduğu bir pankarttı yeterli gördü. 

Ayrıca edinilen bilgilere göre Oğuz ve Urunga adaylık çalışması yaptığı ancak yeterli imzayı toplayıp toplamadıkları bilinmeyen kongrenin tek adayla gerçekleşme ihtimali yüksek görünüyor.

Salona saat 11.30 sularında büyük bir coşku ve kalabalıkla CHP İzmir İl mevcut Başkanı Deniz Yücel giriş yaptı. Yücel destekçileri 'birleşe birleşe kazanacağız' sloganlarıyla Deniz Yücel'in arkasında hareket etti.