URUNGA YETERLİ İMZAYI TOPLAYAMADI

CHP önceki genel seçimlerde İzmir Milletvekili Adayı olan Ezgi Deniz Urunga, başkan adayı olacağını açıklamasına karşın, kongre saatine kadar yeterli imzayı bulamadığını açıkladı. Delegelere hitap eden Urunga'nın konuşmasında çarpıcı mesajlar vardı.


URUNGA YETERLİ İMZAYI TOPLAYAMADI

Didar DEMİRCİ - Kongreden bir kaç gün önce adaylık çalışması yaptığını doğrulayan ve tek listeli bir seçimi CHP'ye yakıştıramadığını söyleyen Ezgi Deniz Urunga, söz alarak delegelere hitap etti. 
Urunga, "Hak hukuk diye çıktığımız yol bitmedi. Soruyorum. Biz mola mı verdik yoksa tabanın sesinden mi koptuk? Bu yolda mola vermek yok. Bu yol bağımsızlığın yolu. İşte parti içinde de bu anlayış olmalıdır. Biz buraya heyecan ve umutla geldik. Yarışlar partinin ruhunu zenginleştirir. Bu yarıştır, savaş değildir. Bu daha iyi yapmanın ve daha güçlü durmanın iddiasıdır. Daha çok çalışmanın ve güçlü durmanın iddiasıdır. Bizi bundan alıkoyan kimdir? Keşke burada sizlere tek başıma bir imzayla çıktığım adalet yarışında 8 Şubat’ta il başkan adayı olarak konuşuyor olabilseydim.

ENGELLENDİK, TARTAKLANDIK

Maalesef gece yarısı salonumuz kitlendi bayraklarımızı asamadık. Arkadaşlarımız tartaklandı. Biz kimi nereden kaçırıyoruz arkadaşlar? Ne yaparsanız yapın mücadeleye devam ediyoruz. Bizler yıkılmayız, eğilmeyiz, yorulmayız. Siyaset yapmak, doğru bildiğin yolda yürümek cesaret işidir. Cesaret yürek gerektirir. Yüreğin kadını erkeği yoktur. Ya mert olurlar ya da namert" diye konuştu.