Deniz Yücel güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisinin İzmir İl Kongresinde seçimlere tek liste ile gidildi. İl Başkanı Deniz Yücel, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Seçime çarşaf liste ile gidildiğinden yönetim ve disiplin kurulları ile kurultay delegesi adayların oy sayım işlemleri ise devam ediyor.


Deniz Yücel güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı için bugün delegeler sandık başındaydı. İki adayın yeterli imza toplayamadıkları için adaylıkları resmileşmeyince İl Başkanı Deniz Yücel, rakipiz bir şekilde seçime girdi. Gece saatlerinde başlayan oylama, saat 02.30 sıralarında sonuçlandı. İl Başkın Deniz Yücel, kullanılan 611 oyun 253’ünü aldı. Ancak burada bir tepki değil, teknik bir hata vardı. İl Başkanı Deniz Yücel'in listesinde, Yücel ismi en üstte diğer yönetim kurulu adaylarından ayrı olarak yer alınca çok sayıda delege zaten Deniz Yücel listesi diye düşündüğünde ismin karşısındaki kutucuğu işaretlemedi.

Bu kutucuk işaretlenmeyince de İl Seçim Kurulu o şekildeki listelerde Başkan Deniz Yücel'e oy verilmemiş olarak kabul etti. Bunu sonucu olarak İl Başkanı Yücel'in hanesine, rakibi olmamasına karşın 611 oyun ancak 253 tanesini yazılabildi.

ÇARŞAF LİSTE SAYIMI DEVAM EDİYOR

Öte yandan yapılan oylama ile seçime çarşaf liste ile gidilmesi kararı alınmıştı. Böyle olunca da yüzlerce adayın yer aldığı çarşaf listelerin sayım ve dökümünü almak saatler sürüyor. İl Başkanı Yücel'in oy sonuçları belli olsa da yönetim kurulu, disiplin kurulu ile kurultay delegesi adaylarının oy sayımları halen devam ediyor. 

UZLAŞMA LİSTESİ UZLAŞTIRAMADI

Öte yandan seçimlere çarşaf liste ile gidilse de Deniz Yücel için bir uzlaşı anahtar listesi hazırlandı. Özetle Başkan Yücel bu ekiplerle çalışmak istiyor mesajı verildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilçe belediye başkanları ile ilçe başkanlarının gün boyunca defalarca yaptığı toplantı ile hazırlanan uzlaşı anahtar listesi, delegenin tamamını uzlaştırmaya yetmedi. Deniz Yücel'in işte o uzlaşma anahtar listesine karşılık 4 tane daha anahtar liste delegelere dağıtıldı.