İşte CHP İzmir İl Kongresi sonuçları ve seçilen listeler...

Tek adaylı olarak gerçekleşen CHP İzmir İl Kongresinin sonuçları açıklandı. Çarşaf liste ile gidilen seçimde İl yönetimi için 169, kurultay delegeliği için 159 kişi başvuruda bulunmuştu. İşte seçilen listeler...


İşte CHP İzmir İl Kongresi sonuçları ve seçilen listeler...

Başkan Deniz Yücel 611 oyun 253'ünü alarak yeniden başkan seçildi. Ancak Başkan Yücel'in oyunun düşük olması teknik bir hataya bağlandı. Bir çok delegelerin oy verirken işaretleme sırasında tek adaylı kongre olmasından dolayı başkanın ismini işaretlemeyi unuttuğu anlaşıldı. İl başkanlığı için 253 oy alan Deniz Yücel kurultay delegeliği için 339 oy aldı.  Aradaki farkın açık olması delegelerin il başkanlığı seçiminde Deniz Yücel isminin yer aldığı kutucuğu işaretlemediği anlaşıldı.

EN YÜKSEK OY TUNÇ SOYER'İN

Seçimde il yönetimi, kurultay ve il disiplin kurulu olmak üzere 3 alan için oy kullanıldı. 3 kulvarda en yüksek oyu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer aldı. Soyer kurultay delegeliği için 392 oy aldı. Başkan Soyer'i yine 392 oy ile Binnur Kaya, 386'şar oy ile Özüm Özdemir ve eski Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya aldı. Kurultay delegeliğine giden son isim Rıfat Nalbantoğlu oldu. Ancak gençlik ve kadın kotası riayet olmadığı için yapılacak itirazlar sonrası Nalbantoğlu ve üstünde yer alan bir kaç ismin yedeklere düşmesi bekleniyor. 

İşte kurultay delegeliğine seçilen diğer isimler

İl yönetimine seçilen isimler

30 kişili il yönetimine giren son isim Sedredil Coşkuner oldu. 

 

işte oy alan diğer isimler

İl disiplin kuruluna ilk 9 isim seçildi

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat