İzmir Ak Parti ve CHP arasında kongre tartışması

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Kongresini tamamlamasının hemen ardından sosyal medya hesabı üzerinden eleştirilerini sıralayan Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ’a, kongrede güven tazeleyerek yeniden İzmir İl Başkanı seçilen Deniz Yücel’den cevap geldi.


İzmir Ak Parti ve CHP arasında kongre tartışması

Didar DEMİRCİ - CHP İzmir İl Kongresini eleştiren Ak Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, kongre sonuçları hakkında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Dağ’ın, “Milletvekili olduğu ilde yapılan kongrede kendi adayı, imzasını aldığı delegelerin ancak yarısına yakın oyunu alabildi. Kılıçdaroğlu belki ülke siyasetine hiçbir zaman damga vuramayacak ama parti tarihine başarılı bir ‘Tek Adam’ olarak geçecektir. Kaset skandalı ile Genel Başkan olan, sonrasında pati içindeki muhaliflerini tek tek siyaset dışı bırakan, kurmuş olduğu korku imparatorluğu ile kendisine karşı aday olanlara imza dahi verdirmeyen Kılıçdaroğlu, bugün bir başarıya daha imza attı” açıklaması üzerine CHP İzmir İl’den cevap gecikmedi.

CHP İzmir  İl Kongresinde güven tazeleyerek yeniden İl Başkanı Seçilen Deniz Yücel, Dağ’ın muhalefetine şu şekilde yanıt verdi.

“Sayın Hamza Dağ;

Demokrasiyi, otokrasi için araç olarak gören bir siyasi parti, CHP'yi ve Genel Başkanını eleştiremez. CHP hukuk kuralları ve tüzük hükümlerine göre yönetilen bir siyasi partidir. Elbette ki bunu anlamanızı beklemek hata olur. Olur da bir gün çarşaf listeyle, üyelerden herkesin yönetim organlarına aday olabildiği, istediği eleştiriyi yapabildiği bir kongre veya kurultay yaparsanız, o zaman ne demek istediğimizi anlarsınız. Kaset skandalı dediğiniz FETÖ kumpaslarını alkışlarken ki hallerinizi unutmadık. Korkunuz ve iftiralarınız malum sonunuzu değiştirmeyecek. Kemal Kılıçdaroğlu bu ülkeyi AKP'nin tek adam düzeninden ve zorbalığından kurtaracak lider olarak tarihe geçecek.”