Didim Belediye Başkanı Atabay: Tutuklanma yalan, görevimin başındayım

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, "Tecavüz suçlamasıyla tutuklandı" haberlerinin gerçeği yansıtmadığını görevinin başında olduğunu açıkladı.


Didim Belediye Başkanı Atabay: Tutuklanma yalan, görevimin başındayım

Sabah saatlerinde ulusal basında da yoğun şekilde yer alan haberde Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın tecavüz suçlaması ile tutuklandığı iddia edilmişti. Ancak o iddia yalanlandı. Hakkında çıkan "Tecavüz suçlamasıyla tutuklandı" haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirten Başkan Atabay; "Görevimin başındayım. Bunlar kumpas çetesinin uydurduğu yalan" açıklamasını yaptı. 

KUMPAS ÇETESİ UYDURDU

Haberlerin kumpas çetesinin yalanlarından biri olduğuna dikkat çeken Atabay; "Ben görevimin başındayım. Kaymakam Bey ve Emniyet Müdürlüğü ile de görüştüm. Bu kumpas çetesinin uydurduğu yalan. Bunların haysiyetleri bu kadar. Bu tip hareketleri ile nasıl bir kumpas kurmaya kalktıklarını halkımız da görmektedir" dedi.

TECAVÜZ SUÇLAMASINI DA YALAN

Başkan Atabay hakkında çıkan "Kendisinden iş isteyen kadına tecavüz etti" haberlerini de yalanlayarak, "Bir takım yerlerde daha önceden senaryosu hazırlanmış görüntüler ve daha evvelden ne konuşacağı kendisine yazılmış insanların konuşmasını değil, kendilerinin benim gibi gelip gazetecilerin önünde konuşmalarını beklerdim. Bunu da yapmak mecburiyetinde kalacaklar bundan eminim" sözleriyle yalanladı. İddialı açıklamalarda bulunan Atabay; "Ben bunlara asla pabuç bırakmayacağım. Eğer ben böyle bir suç işlediysem devletin ilgili kurumları benimle ilgili işlemi yapsın" çağrısında bulundu.