Vatandaş istedi Karşıyaka'da 3 caddenin ismi değişti

Karşıyaka Mavişehir, Atakent ve Yalı mahallelerinde bulunan 3 caddenin isimleri, vatandaşlardan gelen talep ve isim önerisi doğrultusunda değiştirildi.


Vatandaş istedi Karşıyaka'da 3 caddenin ismi değişti

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, örnek bir demokratik tavırla iki vatandaştan gelen talep doğrultusunda, Karşıyaka'daki 3 caddenin ismini değiştirdi. Değişiklik talebi daha önce Hukuk Komisyonuna sevk edilmiş ve komisyon oy birliği ile bu talepleri uygun bulmuştu. İzmir Büyükşehir Meclisinin dünkü oturumunda Komisyondan gelen bu önerge Meclisten de oy birliği ile geçti. Buna göre; 
Mavişehir Mahallesi, 2040 no’lu Sokağın niteliği değiştirilerek "Opera Caddesi", Mavişehir ve Atakent Mahallelerinin ortak sokağı olan 2038 no’lu Sokağın niteliği de değiştirilerek "Fazıl Say Caddesi" ve Yalı Mahallesinde bulunan 6472 no’lu Sokak ile 6496 no’lu Sokağın birleştirilip niteliği de değiştirilerek "İdil Biret Caddesi" olarak isimleri değiştirildi. 

Bu isim değişikliği talepleri Ferda Beydilli ile Hüsnü Sarper isimli vatandaşlardan İzmir Büyükşehir Belediyesi Hemşehri Merkezine mail yoluyla gelmişti.