AK Partili Dağ: Kültürpark millet bahçesi olsun 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, partisinin Karşıyaka ilçe kongresinde ilginç bir çıkış yaptı. Dağ, Kültürpark'ın millet bahçesine dönüştürülmesi çağrısında bulundu.


AK Partili Dağ: Kültürpark millet bahçesi olsun 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, “İzmir’de, karşımızda çok basit şeyleri bile aylarca tartışıp, netice alamayan bir zihniyet var. Fuar alanının ne yapılacağı konusu her gün yeni bir tartışma meydana getiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, fuar alanının pazar yeri yapılması gerektiğini düşünüyor. Önceki dönem belediye başkanı, bir televizyon programına katıldı, ‘orada pazar yeri olmaz’ dedi. Bunun üzerine şimdiki belediye başkanı buraya kültür merkezi yapmaya karar vermiş. Allah’ın bir lütfu, bizden öncekilerin bize vermiş olduğu çok güzel bir miras, yemyeşil bir alan burası. Biz de Türkiye’nin her yerinde millet bahçeleri yapıyoruz. Ne uğraşıp duruyorsunuz, ne tartışıp duruyorsunuz? Alın işte size çok güzel bir millet bahçesi, yapalım hep beraber. Buyurun, siz yapamıyorsanız, hükümetle birlikte biz yapalım. İzmir’in en göbeğinde, en merkezinde yemyeşil bir alanda çok güzel bir millet bahçesini İzmir’e kazandırma imkanı olur. Onu dahi düşünemeyecek noktalar. Günlerce çalıştaylar, günlerce çalışmalar yapacak bir zihniyetle İzmir’in yönetilmesi her birimizi fazlasıyla rahatsız ediyor” diye konuştu. 


KARŞIYAKA STAT PROJESİ BELEDİYEYE Mİ DEVREDİLİYOR?

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın “Karşıyaka stadını biz yapalım” çağrısını değerlendiren AK Partili Dağ “Biz her zaman çözüm üreten taraf olduk” dedi. Stadın tamamlanması için taraflarla birlikte toplantı yapılacağını belirten Dağ, “Son günlerde Belediye Başkanı Cemil Tugay, Karşıyaka stadıyla ilgili değişik açıklamalar yapıyor. Ben Karşıyaka stadıyla ilgili her adımı 2013’ten bu yana birebir takip eden biri olarak, yeni seçilmiş bir belediye başkanının bize kelam etmesinden önce, selefi olan belediye başkanına ve büyükşehir eski belediye başkanına mutlaka bir kelam, bir söz söylemesi lazım. Biz orada 2 defa ihale yaptık. Hem ruhsat vermem diyerek kamuoyunu farklı şekilde yönlendirenler hem de dava açtıranlar bu stadın gecikmesinden mesul değiller mi? Belediye başkanı değişimden sonra çok daha farklı pozisyon var ortada. Biz burada da yine üzerimize düşeni yapacağız. Belediye Başkanı ‘bize bıraksınlar’ demiş. Biz de önümüzdeki haftalarda Spor Bakanımız, il başkanımız, ilçe başkanımızla birlikte Belediye Başkanı ve spor kulübü başkanının katılımıyla toplantı yapacağız. Çözüm üreten tarafta olacağız. Biz bugüne kadar engelleyen tarafta olmadık, bundan sonra da olmayacağız. Çünkü biz tevazu tarafındayız, inşa eden, yeni bir şeyler ortaya koyan taraftayız” diye konuştu.