Susmuş törene çelenksiz gitti protokol yarım saat bekledi

29 Ekim günü resmi tatil olduğu için resmi kurum ve kuruluşlar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerini bugün gerçekleştirdi. Bayraklı'daki törende CHP İlçe Başkanlığı çelengi alana geç gelince, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, siyasi partilerin ilçe başkanları ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan protokol yaklaşık yarım saat CHP İlçe çelenginin gelmesini bekledi.


Susmuş törene çelenksiz gitti protokol yarım saat bekledi

Bayraklı protokolü sabah saat 13.00'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi töreni için Sevgiyolu'ndaki Atatürk anıtı önünde buluştu. Pandemi tedbirleri çerçevesinde resmi kurum ve kuruluşlarla sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen törende çelenk krizi yaşandı. 
Çelenk sunma törenine geçilirken CHP Bayraklı İlçe Başkanlığı çelenginin olmadığı fark edildi. CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş, unutulan çelenk için hemen harekete geçse de çelenk yaklaşık yarım saat sonra alana getirilebildi. 
Bu sırada çelenk bekleyen Bayraklı protokolünde rahatsızlığını dile getirenler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında sunulacak çelengin unutulmuş olmasının hoşgörülemeyeceğini söylediler.

BAŞKAN SANDAL MESAJLA BİLDİRMİŞTİ
Edinilen bilgilere göre ise Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, bir gün önceden tüm personel ve örgüte mesaj atarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenini hatırlattı ve davette bulundu. 
Başkan Serdar mesajında "29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 97. Yıldönümü Çelenk Sunma Töreni 28.10.2020 Çarşamba (yarın) saat 13:00'da Sevgiyolu Atatürk Anıtı'nda sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilecektir" bilgisini verdi. Ancak buna rağmen CHP İlçe Başkanlığı tören çelengini unuttu.