CHP Bayraklı'da seçimle gelen mahalle temsilcileri talimatla görevden alındı!

Cumhuriyet Halk Partisi Bayraklı'da önceki dönem İlçe Başkanı Cemalettin Alper döneminde ilk kez mahalle temsilcileri için seçim yapılmış ve demokrasiyi tabana yayan bu girişim büyük beğeni toplamıştı. Ancak mevcut İlçe Başkanı Pınar Susmuş'un, seçimle gelen mahalle temsilcilerini talimatla görevden alması büyük şaşkınlık yarattı.


CHP Bayraklı'da seçimle gelen mahalle temsilcileri talimatla görevden alındı!

CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş'un seçimle gelen mahalle temsilcilerini kendi yönetimi ile birle görüşmeden talimatla görevden alması büyük tepkilere neden oldu. Sosyal medyada 'belediye başkanını devirme operasyonu' gibi sert cümlelerle eleştirilen bu girişimden ilçe yönetiminden bir çok ismin dahi haberdar olmadığı öğrenildi. 

CHP Bayraklı önceki dönem İlçe Başkanı Cemalettin Alper, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na da sunduğu projesi ile bütün mahallelerde seçim yaptırarak mahalle temsilcilerin demokratik bir şekilde belirlemişti. Ancak mevcut Başkan Susmuş'un, önceki dönem ön seçim ile göreve gelen 24 mahalle temsilcisini görevden alarak yerlerine atama yapması parti tabanında büyük tepki çekti. 

SMS'LE HABERLERİ OLDU
Seçimle gelen mahalle temsilcilerinin görevden alınması kararından, ilçe yönetiminin de haberdar olmadığı; görevden alınan mahalle temsilcileri gibi bir çok ilçe yöneticisinin de bu görevden alma ve atama kararlarını ilçeden gelen sms mesajıyla öğrendiği ortaya çıktı. 
İlçe Başkanı Pınar Susmuş, üyelere gönderdiği sms mesajında: “Değerli üyelerimiz; 24 mahallemizde gerçekleştirmiş olduğumuz toplantılar neticesinde mahalle temsilcilerimiz, aşağıda ismi yazılı partililerimiz olarak belirtilmiştir. Görevlendirmesi yapılan, Alpaslan Mahalle temsilcilerine başarılar dileriz" ifadesini kullandı. 

İLGİNÇ YORUM: BELEDİYE BAŞKANINI DEVİRME OPERASYONU!
Başkan Susmuş'un bu temsilci operasyonuna partililerden ise sert tepki geldi. L.Ö. isimli bir parti üyesi, bu kararı ilginç bir iddia ile yorumlayarak, "Böyle siyasi oyunlarla Belediye Başkanını devirme operasyonu galiba!? Biraz zor devirirsiniz! Örgüt bunların cevabını zamanı gelince çok güzel verir ve siyasi alicengiz oyunlarınız bir gün gelir ayağınıza dolanır" paylaşımı yaptı. 


Yine bir başka partili de "Bayraklı'da Belediye seçiminin kazanılmasında büyük payı olan seçilmiş mahalle temsilcileri neden görevden alındı" paylaşımı yaptı.