Çiçekliköy'de yıkım gerginliği

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, İmar Affına aykırı olarak yapıldığını tespit ettiği ve yıkımını istedği yapılara yönelik sabah saatlerinde operasyon yapıldı. Jandarma ve Çevik Kuvvet eşliğinde bölgeye giden Bornova Belediyesi iş makineleri, yıkım kararının bir ay ertelenmesi üzerine bölgeden çekildi.


Çiçekliköy'de yıkım gerginliği

Bornova Çiçekliköy'de sabah saatlerinde yıkım gerginliği yaşandı. Jandarma ve Çevvik Kuvvet polislerinin de eşlik ettiği iş makineleri eşliğinde İmar Affına aykırı olarak yapılmış yapıların yıkımına yönelik operasyon düzenlendi. 
Aralarında havuzlu villaların da bulunduğu belirtilen ve İmar Affına aykırı olarak yapılmış bu yapılar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığının aykırılıkların giderilmesini talep ettiği belirtilirken, bölgeye giden Bornova Belediyesine ait iş makineleri, gerginliğe neden oldu. 
Öte yandan kaçak yapı sahiplerinin bazıları depremzede olduklarını öne sürdüğü öğrenildi. 
Bu gelişmeler üzerine Bornova Belediyesi, İmar Affından sonra ruhsatsız ve imarsız şekilde yapılan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının tespit yaptığı yapılara bir ay süre vererek, yıkım ekiplerini geri çekti.