Hediye Seçiminde Ustalaşmak İçin İpuçları

Aldığımız hediyeyle karşımızdaki kişiyi büyülemeyi hepimiz isteriz. Fakat bunu başarabilmek için biraz yaratıcı ve biraz da özenli olmamız gerekiyor. Klişelerden sıyrılıp herkesin aklına ilk gelen seçenekleri de eledikten sonra anlamlı ve manevi değeri yüksek bir hediyeyle sevdiklerimizi mutlu edebiliriz.


Hediye Seçiminde Ustalaşmak İçin İpuçları

Her seferinde ”Bu kez gerçekten güzel bir hediye alacağım!” desek de bazen yaratıcı ve özenli olmak sandığımızdan daha zor olabiliyor. Bu yazıda hediye alışverişinizi oldukça kolaylaştıracak ve keyif katacak yöntemlerden bahsedeceğiz. Muhiku, karşısındaki insana yalnızca maddi değeri olan bir şey değil manevi olarak da onu besleyecek hediyeler vermek isteyenler için kurtarıcı konumunda bir şirket. Bu yolda attığı en güzel adımlardan biri kutularda deneyim kitlerine ve nitelikli lezzetlere yer veriyor olması. Siz de bu basit ama etkili noktalardan yola çıkarak yakınlarınıza unutulmaz sürprizler yapabilirsiniz. 

Hediyenin en güzeli birkaç gün içerisinde solacak, birkaç hafta içinde unutulacak ya da birkaç ay içinde eskiyecek olanlar değildir. Hediyenin en güzeli bir ömür boyu hatırasıyla yüzümüzü güldürebilendir. Muhiku da bu anlayışla hareket ediyor ve rengarenk, deneyim odaklı hediye kutuları hazırlıyor. Gelin, hediye seçiminde ustalaşmanız için birkaç ipucuyla devam edelim. 

  1. Hediyeyi kendinize almadığınızı unutmayın: Hediye seçerken yaptığımız en büyük hata onu kendimize alıyor gibi hareket etmemiz. Rengini, dokusunu, içeriğini bizim beğenmemizdense karşımızdaki kişinin beğenmesi önemli. Yani sevdiklerinize kendi zevkinizi dayatmaktansa onların zevklerine ne kadar değer verdiğinizi göstermeniz çok daha anlamlı olacaktır.
  2. Yenilik sunun: Herkes hayatında en az bir doğum gününde kazak, gömlek, tişört ve çiçek buketi almıştır. Bunları tercih ettiğinizde çiçeklerin birkaç gün içerisinde çöpe gideceğini ya da tişörtün değişim kartıyla mağazaya dönmesini göze almanız gerekir. Eğer derdiniz farklı ve kalıcı bir sürpriz yapmaksa seçiminizi daha yaratıcı seçeneklerden yana kullanmalısınız. Konsept hediye kutuları bu noktada oldukça popüler.
  3. Deneyimlerden vazgeçmeyin: Kahve içmeyi seven birine nitelikli filtre kahvelerin, evde kendi kendine bir şey yapmayı seven birine ahşap boyama kitinin yer aldığı bir hediye kutusu armağan etmeniz karşınızdaki kişiyi çok mutlu edecektir. Sonuçta eşya uçar, deneyim kalır!
  4. Küçük dokunuşları atlamayın: Hediyeniz ister büyük ister küçük olsun içine kalbinizden dökülen birkaç cümle eklemeyi unutmayın. Muhiku’da ödeme aşamasına geçmeden hemen önce notunuzu yazabileceğiniz bir alan bulunuyor. Buraya o kişinin size ne ifade ettiğine ya da özel bir gün için bu alışverişi yapıyorsanız o özel gün hakkında çok uzun olmayan birkaç cümle yazabilirsiniz. Bu hediyenizin daha dokunaklı olmasını sağlayacaktır. 

Sevgiliye Hediye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hediye seçerken dikkat edilmesi gereken en temel noktalardan bahsettik. Genelgeçer noktalara değinmiş olsak da sevgiliye hediye konusu çok daha hassas. Arkadaşımıza ya da ailemizden birine daha az para harcayarak daha minimal sürprizler hazırlasak da konu sevgilimiz olunca bütçe otomatik olarak biraz daha artıyor ve seçenekler romantikleşiyor. Fakat romantizmin dozunu da fazla abartmamak gerekiyor çünkü aksi takdirde işlevsellikten bir hayli uzak, karşı tarafa anlamsız bile gelebilecek tercihler yapabiliyoruz. 

 

Muhiku’nun sevgiliye hediye kutuları bu dengeyi çok başarılı bir şekilde kuruyor. Dilerseniz bir örnek üzerinden gidelim. Aşkın Renkleri Hediye Kutusu’nun işlevsel tarafında bir paket %100 Arabica filtre kahve, seramik kupa, hibiskus çayı, parfüm kadar kalıcı ve güzel kokulara sahip bir kolonya bulunuyor. Aynı kutuya romantizm katan diğer ürünler ise kalpli kırmızı mum, iki adet kalp şeklinde Antep fıstıklı çikolata ve AllWeNeed Is Love baskılı hediye notu. Böyle bir kutu sayesinde hem sevgilinize tıpkı en yakın arkadaşınızmış gibi birlikte tadabileceğiniz lezzetler armağan etmiş hem de ilişkinizin yakınlığını gösteren tatlı detaylar eklemiş oluyorsunuz. 

Erkek arkadaşa hediye alırken romantik parçaları en minimal seviyede tutmakta fayda var. Çünkü erkekler kullanamayacakları ürünlerin hediye edilmesini gereksiz bulabiliyor. Erkeğe Hediye Kutusu bu noktada işinizi çok kolaylaştıracak parçalara sahip. Eyüp Sabri Tuncer tıraş kolonyası, Brezilya kahvesi, kupa, kahve aromalı mum, siyah roller tükenmez kalem ve seçeceğiniz bir kitapla bu kutu hem ona olan sevginizi gösterecek hem de hayatının farklı alanlarında kullanabileceği yeni ve kaliteli ürünler kazandıracak. 

Muhiku’yla Özel Günlerin Kahramanı Olun!

Yılbaşı, Anneler Günü, Sevgililer Günü gibi özel günlerde hediyenin içeriği kadar zamanlaması da önemli. Yazımız boyunca hediyenin içerik kısmına dair pek çok faydalı ipucu paylaştığımızı düşünüyoruz. Şimdi sıra zamanlama tüyolarında!

Sizin için önemli olan kişilerin doğum gününü, yıl dönümünü ya da o kişinin mesleğine dair önemli bir gün varsa bu tarihleri telefonunuzun takvimine kaydedebilirsiniz. Takvime kaydederken en geç 1 hafta öncesine de hatırlatıcı kurmayı unutmayın. Bu sayede doğru hediyeyi seçmek ve onlara ulaştırmak için yeterli zamanınız olacaktır. Muhiku, İstanbul içerisinde aynı gün ya da ertesi gün teslimat ve yurt içinde aynı gün kargo hizmetleri sunduğu için size geç kaldığınız anlarda da yardımcı olacaktır. 

Muhiku’nun İstanbul içi özel kuryeyle aynı gün ücretsiz teslimat hizmetinden faydalanmak için hafta içleri öğlen 12.00’a kadar 69 TL ve üzeri sipariş vermeniz yeterli. Siparişiniz 69 TL’nin altında kalırsa da yalnızca 10 TL ödeyerek yine kurye hizmetinden faydalanabilirsiniz. Diğer şehirlerde ise aynı alt limitte alışveriş yaptığınızda Türkiye’nin önde gelen kargo şirketleriyle ücretsiz bir şekilde hızlıca gönderim yapılacaktır.