Dikili’ye yeni belediye hizmet binası geliyor!

Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Dikili’ye yeni bir belediye hizmet binası yapılacağını duyurdu.


Dikili’ye yeni belediye hizmet binası geliyor!

ÖNCÜŞEHİR - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, aşırı yağışların yol açtığı sel felaketi nedeniyle ertelenen metropol dışındaki ilçeler programına kaldığı yerden devam ediyor. Başkan Tunç Soyer bugün Dikili’deydi. Üç günlük program Bergama ve Kınık ile devam edecek.

Soyer, Dikili’de muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıya, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz de katıldı.

KIRGÖZ: 2022 YILI İÇİNDE DİKİLİ BELEDİYEMİZ YENİ BİR HİZMET BİNASINA KAVUŞMUŞ OLACAK

Toplantıda ilk sözü alan Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, toplantının yaklaşık 1 yıl önce yapılacağını ancak pandemi, 30 Ekim’de yaşanan deprem ve sel felaketleri nedeniyle ertelendiğini söyledi. Kırgöz, “Muhtarlarımız bana bazen yakınmışlardı ancak hepimiz neden bu toplantının 1 yıl boyunca ertelendiğini biliyorsunuz. Tunç başkanın kalbi hep Dikili'de atıyor. Hepiniz biliyorsunuz bu dönemde Dikili’ye hep pozitif bir ayrımcılık uygulandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde başka Başkanımız Tunç Soyer ve bürokratlara teşekkür ediyorum. Göreve geleli 2 yıla yakın bir süre oldu. Bu süreçte Dikili'nin nasıl değiştiğini ve dönüştüğünü görüyorsunuz. Bunda en büyük pay Büyükşehir Belediyemizin. Çünkü bizim yatırımlarımız kısıtlı ancak büyükşehirim bizi beklediğimizden de fazla bir şekilde adeta yatırıma boğdu burayı. Bizim belediye binamız kısıtlı ancak 9 bin metrekarelik belediye binamızın müjdesini aldık. Bu 15 ay gibi kısa bir sürede tamamlanması bekleniyor. Yani 2022 yılı içinde Dikili Belediyemiz yepyeni bir hizmet binasına kavuşmuş olacak. Bunun için de emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

SOYER: SİZLERİ DİNLEMEK ZORUNDAYIZ Kİ DOĞRU HİZMET YAPALIM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Gecikmiş bir buluşma ancak bugün burada buluşmamamızın temel nedeni sizleri tek tek dinlemek. Bu bir icraat toplantısı değil, biz size ne yaptığı anlatmayacağız. Sizleri dinleyeceğimiz bir toplantı olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin tüm kurumsal kapasitesi ile buradayız. Niyetimiz sizlerin bu memleketin en kilit demokrasi unsuru olduğunu biliyoruz. Biz vatandaştan talebini en doğru sizden bilebiliriz onu biliyoruz. Çünkü sizler kendi mahallenize hâkimsiniz ve eksikleri biliyorsunuz. Bu yüzden bizler en çok sizleri dinlemek zorundayız ki doğru hizmet yapalım. Bu nedenle bu toplantı nezaket toplantısı ya da icraat toplantısı değildir, doğrudan doğruya talebinizin karşılığını yapmak zorunda olan bürokrat arkadaşlarımızın katıldığı bir toplantıdır. Bu toplantıyı çok önemseyip önemli buluyoruz. Bu yüzden katılmanızdan kaynaklı teşekkür ediyoruz.  Gördüğünüz gibi belediyeyi toplayıp geldik. Belediyenin tüm üst düzey yöneticileri sizle birlikte” dedi.