Av. Zafer Binici: İbretlik ceza için ne gerekirse yapacağız

Geçtiğimiz hafta içerisinde Kemalpaşa 196 sokakta bıçaklanarak hayatını kaybeden, evli ve 2 çocuk annesi Meral Şen’in ailesinin avukatlığını üstlenen Av.Zafer Binici ve Av. Yeliz Şen, dün Bornova’da yakalanan katil zanlısı E.Ş’nin ibretlik bir ceza almasını sağlamak için var gücümüzle çalışacağız dedi.


Av. Zafer Binici: İbretlik ceza için ne gerekirse yapacağız

Ülkemizin en önemli sorunlarından biri haline gelen kadın cinayetlerinin önü arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz hafta içersinde çevre yolu 196 sokakta bıçaklanarak hayatını kaybeden Meral Şen’in katil zanlısı E.Ş. dün Bornova ilçesinde yakaladı. Bugün nöbetçi mahkemeye çıkarılan E.Ş. tutuklanarak ceza evine gönderildi.

İbretlik Bir Ceza Almasını Sağlayacağız

Olayın hemen ardından ailenin avukatlığını hiçbir ücret talep etmeden üstlenen Avukat Zafer Binici, katil zanlısının en ağır cezayı alması için var gücümüzle çalışacağız dedi. Binici, “Kadın cinayetleri maalesef ülkemizin acı bir gerçeği. Olayın hemen ardından, merhumenin ailesi ile görüşerek bu davayı almak istediğimizi kendilerine ilettik. Ailesi bu talebimizi memnuniyetle karşıladı ve davayı aldık. Bugün itibaren dava üzerine çalışmalarımıza başladık. Katil zanlısı bugün çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak ceza evine gönderildi. Bu şahsın en ağır cezayı alacağından şüphemiz yok. Adalete güveniyoruz. Bizim amacımız ibretlik bir ceza almasını sağlamak. Bunun içinde ne gerekiyorsa yapacağız. Bu davanın gerek yazılı ve görsel basında, gerek sosyal medyada takip edilmesi için, unutulmaması için gerekli maddi manevi tüm imkânlarımızı kullanacağız. Öyle bir ceza almasını sağlayacağız ki, böyle bir eylemi düşünen kişi durup düşünecek. Bunun için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Kadınların Öldürülmesine Dur Demek İstiyoruz

Ailenin bir diğer avukatı olan Av.Yeliz Şen’de Türkiye’de artan kadın cinayetlerine dikkat çekti. Şen, son zamanlarda kadınlara yönelik artan şiddet olaylarının artık son bulması için var güçleri ile çalışacaklarını söyledi. Şen, “Türkiye’de yaşayan bir kadın ve anne olarak kadınların cinsiyetten öte bir insan olarak görülmesi gerekmektedir. maalesef toplumumuz ataerkil bir aile yapısına sahiptir ve erkek kendini kadından üstün görmektedir. Toplumumuzda; namus,cahillik,fiziksel üstün görme (şiddet) gibi nedenlerle kadınlara şiddet uygulamanın ötesinde, sonu cinayete varan kötü senaryolarla karşı karşıya kalmaktayız. İki kız çocuğu annesi, genç bir kadın sokak ortasında katledildi. Biz de sanığın en ağır şekilde ceza alması için elimizden geleni yapacağız tüm kadınlarımızın ve kadına şiddete hayır diyen tüm vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz”dedi.

Ne Olmuştu

 

Kemalpaşa çevre yolu 196 sokakta ikamet eden Meral Şen, daha önce aynı iş yerinde çalıştığı iddia edilen E.Ş. tarafından 3 yerinden bıçaklanmıştı. Meral Şen, kaldırıldığı Kemalpaşa Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.