Çiğli'de korona gölgesinde faaliyet raporu: 6 pozitif vaka çıktı!

Çiğli Belediyesi Nisan ayı ikinci meclis birleşiminde 2020 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Rapor, oy çokluğu ile kabul edildi. Meclis üyelerinden pozitif vakalar çıktığı için Meclis kısa sürede tamamlandı.


Çiğli'de korona gölgesinde faaliyet raporu: 6 pozitif vaka çıktı!

ÖNCÜŞEHİR - Çiğli Belediyesi Nisan ayı olağan Meclisinin ikinci oturumu gerçekleştirildi. 1'nci Başkan Vekili Ali Rıza Koçer başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Çiğli Belediyesi Meclis Salonu ev sahipliği yaptı.

Meclis gündeminde ise Çiğli Belediyesi'nin 2020 yılı Faaliyet Raporu oy çokluğu ile geçti. CHP’li 6 meclis üyesinin korona testinin pozitif çıkmasının öğrenilmesinin ardından Meclis oturumu kısa süre içinde tamamlandı. Meclis salonunun önünde bazı meclis üyelerine korona testi yapıldı.

AK Partili Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe faaliyet raporu hakkında, “2020 faaliyet raporunun Mayıs ayında grubumuz tarafından gerekli açıklamayı yapacağız. Aslında hazırlanarak gelmiştik ama bu durumda gerekli düşünceleri bir diğer meclisimizde açıklayacağız” dedi.

KARDEŞ BELEDİYEYE ARAÇ HİBESİ

Çiğli Belediyesi, kardeş belediyesi Tuzlukçu Belediyesi’nin talepte bulunduğu 1 adet damperli kamyonun kendilerine hibe edilmesine dair komisyonlarından gelen madde oy birliği ile Meclis’ten geçti.


AK PARTİ’DEN OLUMSUZ OY

Mülkiyeti Çiğli Belediyesi’ne ait, Köyiçi Mahallesi’nde bulunan ve tapuda Büyükçiğli mahallesi, 4765 parsel  numarasındaki taşınmazın 441.00 metrekare alanlı mağaza yerinin, Asliye Ticaret Mahkemesinin belirleyeceği bedel üzerinden on yıllık intifa hakkını, sermaye artırımı esas alınmak üzere Çiğli Gıda İnşaat Turizm Tic. Ltd.’ne verilmesi konusundaki Hukuk, Plan ve Bütçe ile Esnaf Komisyonlarına havale edilen konuya AK Parti gurubu olumsuz oy verdi.

AK Parti Grup Sözcüsü Özgür Kaner, “Çiğli Gıda Limited Şirketi’ne bir sermaye aktarımı gördük. Önerdiğimiz ve sunduğumuz gerekçeleri de tekrar kaçındığımız husus var. Bu belediye şirketleri bir bataklık gibidir. Ne verirseniz gidiyor. Balıca sıkıntılar olduğunu kanaatindeyiz. Buna ilişkim görüşlerimizi dile getirmiştik. Kovid-19 tedbirleri kapsamında sözü uzatmamak anlamında bu konuda olumsuz oy kullanacağımızı ifade etmek isterim” şeklinde konuştu.

Koçer, “Komisyonlarından oy birliği ile geçti” diyerek Meclis’e sundu. Madde, oy çokluğu ile Meclis’ten geçti.