İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant, diş kayıpları başta olmak üzere pek çok diş sorununun tedavisinde kullanılan yöntemlerden biridir. İmplant diş tedavisi, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanması mümkün olan durumlarda uygulanmaktadır:


İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant, diş kayıpları başta olmak üzere pek çok diş sorununun tedavisinde kullanılan yöntemlerden biridir. İmplant diş tedavisi, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanması mümkün olan durumlarda uygulanmaktadır:

  • Hiç dişi olmayan hastalarda kullanılan yöntem, aşırı kemik erimesinden ötürü diş protezinin tam olarak kullanılamaması nedeniyle tercih edilmekte ve yerleştirilen implantların üzerine protez oturtularak protezlerin tutuculuğu sağlanmaktadır.
  • Dişsiz bölgelere uygulanmakta olan implantlar, uzun köprülerin destek ve dayanıklılığını arttırmaktadır. Bu nedenle uzun dişsiz boşluklarda implant tedavisinden faydalanılmaktadır.
  • Büyük azı dişlerinin kaybında, arka bölgelerin dişsiz sonlanmaları durumunda birkaç implant üzerine sabit köprü yapılabilmektedir.
  • Tek bir diş kaybında implant ile eksik dişin olduğu boşluk doldurulmaktadır.

Bu ve bunun gibi durumlar neticesinde ihtiyaç duyulanimplant tedavisi, ağız sağlığınızı korumanıza destek olmakta ve diş kayıplarınızda konforlu bir yaşantı sürmenizi olanaklı hale getirmektedir.

İmplant Diş Tedavisi

Çeşitli işlem basamakları üzerinden uygulanmakta olan tedavi, diş kayıplarınız başta olmak üzere pek çok sorununuzda en iyi çözüm olarak ön plana çıkmaktadır. Implant diş tedavisi kapsamında aşağıdaki gibi sıralanabilen işlem basamakları uygulanmaktadır:

  • İlk etapta genel sağlık ve diş muayeneleri uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır. Hastanın genel sağlık durumu implant yapılmasına engel teşkil etmiyorsa tedavi süreci planlanır.
  • Lokal anestezi ile implant yerleştirme işlemleri gerçekleştirilmekte olup işlem sırasında acı duyulması engellenmektedir. Implant yerleştirme işlemi 30-90 arasında değişiklik gösterebilmektedir.
  • Implant yerleştirme sonrasında kemik ile bütünleşme sağlanabilmesi için belirli bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde hastalar, implant üzerine fazla bastırmadan normal beslenmelerini sürdürebilmektedir.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen adımlar, implant diş tedavisi kapsamında ön plana çıkmakta olup işlemlerin her biri uygun yöntemler dahilinde gerçekleştirilmektedir.

İzmir Implant Fiyatları

Symrna Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, implant tedavisini profesyonel ve alanında uzman diş hekimleri ve modern tıbbi cihazlar dahilinde gerçekleştirmektedir. Sunulan hizmet seçeneklerinin her biri, İzmir Implant fiyatları kapsamında oldukça ekonomiktir. Implant tedavisinden yararlanmak için poliklinik ile iletişim kurabilir ve sunulan hizmetlerden faydalanma şansı elde edebilirsiniz.

Smyrna Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Smyrna Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, diş kayıplarında alanında uzman ve modern tıbbi bilgiler dahilinde hizmet sunan hekimler aracılığı ile Implant tedavisisağlamakta ve hastaların diş kaybı nedeniyle yemek bozuklukları, konuşma bozukları vb. sorunlardan profesyonel bir şekilde kurtulmasını olanaklı hale getirmektedir. Güncel tedavi yöntemleri ve modern tıbbi cihazlar dahilinde gerçekleştirilen tedavi, diş eksiklerinden kaynaklı estetik sorunlarını da çözümlemektedir.

Daha detaylı bilgi için https://smyrnadent.com/implant-tedavisi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.