Kınık Gençlik Merkezi açılıyor

Kınık ilçesinde temeli 2019 yılının Haziran ayında atılan Kınık Gençlik Merkezi’nde sona gelindi. İçerisinde kapalı spor salonu, kütüphane, resim, müzik atölyeleri, spor alanları ve tenis kortunun bulunduğu merkez hakkında konuşan Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Güzel bir gençlik merkezi olacak. İlçemiz için hem gerekliydi hem de gençlerin farklı noktalara kaçmasını engellemek için uygun bir ortam olacak” dedi.


Kınık Gençlik Merkezi açılıyor

ÖNCÜŞEHİR - Kınık Belediyesi’ne ait 9300 metrekare açık alan olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tahsis edilen belediye hizmet alanı üzerinde 3750 metrekare kapalı alana sahip gençlik merkezinde açık alanda halı saha, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu ve yürüyüş yolları yer alıyor.

“GÜZEL BİR GENÇLİK MERKEZİ OLACAK”

Yakında hizmete açılacak Kınık Gençlik Merkezi hakkında Gazetemiz Öncüşehir’e açıklamalarda bulunan Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Bütçenin tamamı Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait. Biz sadece belediye hizmet alanı olan bir arazi tahsis ettik. Yeri bizden, yapımı Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan olan bir proje. Gençlerimize ve Z kuşağına önem verdiğimiz bu dönemde voleybol, futbol, basketbol sahalarıyla, tenis kortlarının olduğu, masa tenisleriyle birlikte içeride satranç, tiyatro, folklor odaları, kitap okuma salonları ve kafeteryasıyla güzel bir gençlik merkezi olacak. İlçemiz için hem gerekliydi hem de gençlerin farklı noktalara kaçmasını engellemek için uygun bir ortam olacak. Bizim için çok önemli. Yer de merkeze yakın, ulaşım açısından iyi bir noktada. Artı açık spor tesisleriyle birlikte kombine olması çok iyi oldu. Çok yakın bir yerine de TOKİ geliyor. İkinci etap TOKİ konutları orada olacak. Bir yaşam alanı içerisinde bir eksiğimizi gidermiş olduk. Bu konuda hem mutluyuz hem de yetkililere teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bu konuda başta Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Vekilimiz Hamza Dağ’a ve İl Başkanımız Kerem Ali Sürekli’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.


“İYİ BİR EĞİTİM OKULU OLACAK”

Değişik belde ve köylere 10 tane halı saha yapım ihalesine çıktıklarını söyleyen Doğruer, “7 tanesini de daha önce yapmıştık. 17 tane halı saha ve Gençlik Merkezi bir arada olunca genç ve spor camiasına ciddi bir katkı oluyor. Gençlerimiz farklı ve sıkıntılı mecralara gitmek yerine, burada oluyor. Kadınlarımız burada halk eğitim ve folklor, resim ve sanat atölyeleri ile birlikte etkili ve uygun bir eğitim alıyorlar. Gençlik merkezinin ve Gençlik ve Spor Bakanlığındaki yetkili beden eğitimi ve spor akademisi öğretmenleriyle birlikte iyi bir eğitim okulu olacak. Az ilerisinde bizim açık yüzme havuzumuz da var. Aqua Parkımızla birlikte tam entegre bir tesis oluyor” şeklinde konuştu.

3 AY SONRA AÇILACAK

Tesisi açılışı hakkında tarih veren Başkan Doğruer, “Çevre düzenlemesi, çimleme ve birkaç da prosedür var. Bunlar tamamlanıyor. Maksimum eylül ayında hizmete girer” dedi.