İYİ Parti İzmir Gençlik Kolları Başkanı Altındağ: Bizler siyaseti gençleştireceğiz

İYİ Parti İzmir Gençlik Kolları Başkanı Kaan Altındağ, siyasette gençlere oranla yaş ortalamasının yüksek olduğunu ama bunu bir dezavantaj olarak görmediğini ifade ederek, “Bunu değiştirebilmek bizim elimizde. Bizler siyaseti gençleştireceğiz. Bu konuda hem partime hem de gençlerimize güveniyorum” dedi.


İYİ Parti İzmir Gençlik Kolları Başkanı Altındağ: Bizler siyaseti gençleştireceğiz

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - Z ve Y kuşaklarının siyaset üzerindeki etkisi değişik açılardan tartışılırken siyasette genç bir birey olmanın avantajlarını ve dezavantajlarını genç bir isim olan İYİ Parti İzmir Gençlik Kolları Başkanı Kaan Altındağ cevapladı.

Siyasetin dışarıdan bakıldığında “takım elbiseli adamların işi” gibi görülse de siyasete yön verebilecek kişilerin gençler olduğunu dile getiren Altındağ, “Geleceğe olan inanç ve partiye olan güven ile genç olarak siyasette yer almak kişisel gelişim açısından insanı olgunlaştırdığı gibi hitabet ve insanlarla iletişim noktasında da inanılmaz katkı sağlıyor” dedi.

“BANA KALIRSA TÜM GENÇLER SİYASETE GİRMELİ”

Siyasette genç bir birey olmanın bir yandan güzel bir duygu olduğuna değinen Altındağ, “Bir yandan da üstünüze yüklenen sorumluluklar vasıtasıyla stres ve gerginliğe yenik düşebilme riskini barındırıyor. Ama tüm bunları birlikte doğru şekilde, doğru bir yönlendirme ile yaptığınızda bir genç olarak siyasetten zevk almaya başlıyorsunuz. Kendi yaş kuşağım için konuşacak olursam; siyaset dışarıdan bakıldığında her ne kadar “takım elbiseli adamların işi” gibi gözükse de bugün siyasete yön veren ve verebilecek kişinin bizler olduğunu bilmek ve bu düzeni değiştirebilmenin anahtarının elimizde olduğunu bilerek siyaset yapmak mükemmel bir duygu. Geleceğe olan inanç ve partiye olan güven ile genç olarak siyasette yer almak kişisel gelişim açısından insanı olgunlaştırdığı gibi hitabet ve insanlarla iletişim noktasında da inanılmaz katkı sağlıyor. Bana kalırsa tüm gençler siyasete girmeli” ifadelerini kullandı.

“BİZLER SİYASETİ GENÇLEŞTİRECEĞİZ”

“Genç olarak siyaset yapmanın en büyük avantajı sesini bir şekilde duyurabiliyor olmak” diyen Altındağ, “Bir genç için bu çok önemli. Biz gençler olarak siyasete girerek tek yumruk olarak sesimizi duyurabiliyoruz. Dezavantajlarına girecek olursak; en büyük dezavantaj ilk alışana kadar vermiş olduğunuz mücadele ve insanlara genç olarak bir şeyleri yapabileceğinize inandırmaya çalışmanın stres ve üzüntüsü. Çünkü siyasette her ne kadar gençleri istesek de yaş ortalaması maalesef ki çok yüksek. Ama ben artık bunu bir dezavantaj olarak görmüyorum. Çünkü bunu değiştirebilmek bizim elimizde. Bizler siyaseti gençleştireceğiz. Bu konuda hem partime hem de gençlerimize güveniyorum” diye konuştu.