CHP İzmir İl Başkanlığı ve İzmir vekilleri saha çalışmasını Efes Selçuk'la sürdürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile Türkiye genelinde başlatılan saha çalışması, İzmir’de de Selçuk ilçesi ile devam ediyor. İzmir milletvekilleri Tacettin Bayır, Kani Beko ve Murat Bakan’ın katılımı ile ilçede her kesimin sorunları dinlenecek ve raporlanacak.


CHP İzmir İl Başkanlığı ve İzmir vekilleri saha çalışmasını Efes Selçuk'la sürdürüyor

CHP İzmir İl Başkanlığının koordinasyonunda devam eden İzmir’deki saha çalışmaları, bugün Selçuk ile devam ediyor. Saha çalışması öncesinde gerçekleştirilen basın toplantısına CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Kani Beko, Murat Bakan’ın yanı sıra Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, İl Yöneticileri Özkan Tice, Görkem Duman, Cumhur Dereli, Yıldız Yılmaz, İpek Onbaşıoğlu ile İlçe yönetimi hazır bulundu. İl Başkan Yardımcısı Özkan Tice, yapacakları çalışmanın detayları hakkında bilgi verdi. Tice, “Bugün Efes Selçuk ilçemizin 9 köy ve merkez mahallelerinde alan çalışması yapacağız. Maalesef bu iktidar sayesinde hem üreticilerimiz hem de tüketicilerimiz mutsuzdur. Ülkenin büyümesi yalnızca beşli çeteye yaramıştır. Hane halkı ise seyirci kalmak zorunda kalmıştır. Çiftçinin de girdi maliyetleri giderek artmaktadır. İktidar tercihini çok uluslu tarımsal şirketlerde danışmanlık yapan bir kişiyi bakan yaparak göstermiştir. Çiftçinin değil, çok uluslu şirketlerin temsil edildiği bir bakanlık elbette bu sorunları çözemez” diye konuştu.

SELÇUK DEVLET HASTANESİ NE OLDU?

Öte yandan Efes Selçuk'un hastane ihtiyacı bulunduğu ve Sağlık Bakanlığının hastane yapabilmesi için Efes Selçuk Belediyesinin üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirdiğini hatırlatan Tice, hastanenin yapımı için bir an önce harekete geçilmesini istedi.

CHP’li Kani Beko ise ilçede yakın zamanda bir çok ziyaret gerçekleştirdiğini hatırlatarak, çiftçinin sıkıntıda olduğunu, Anayasa gereği her yıl bütçenin yüzde 1’i oranında alması gereken desteği alamadığını ve Bakanlığın bu anlamda çiftçilere yaklaşık 225 milyar lira borçlu olduğunu söyledi. Beko, buna karşılık çiftçi ve köylünün ise bankalara 200 milyar liranın üzerinde borçlu olduğunu kaydetti.

BAYIR: ÇİFTÇİ EKMEKTEN VAZGEÇTİ

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır da üreticinin sorunlarına dikkat çekerek, “Biz ziyaret ettiğimiz yerlerde, girdiğimiz her kahvede çiftçiden şunu duyuyoruz, “biz artık ekmekten vazgeçtik’ diyorlar. ‘Sayın vekilim, yaktığımız mazotun, kullandığımız ilacın, tohumun, gübrenin fiyatını çıkaramıyoruz. Peki kar etmedikten, çoluk çocuğuma, torunlarıma yediremedikten sonra ben neden ekip biçeyim’. Maalesef çiftçimiz ve köylümüzün durumu budur. Umudumuz şu, toplum gelinen bu durumu fark etmekte ve hızlı bir şekilde yüzünü Cumhuriyet Halk Partisine çevirmektedir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından CHP’li vekiller ekipleri ile birlikte alan çalışması yapmak üzere İl Başkanlığı tarafından belirlenen köy ve mahallelere dağıldılar.