Cumhuriyetin ışıkları Efes Selçuk sokaklarında

Efes Selçuk’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlanacak.


Cumhuriyetin ışıkları Efes Selçuk sokaklarında

28 Ekim günü başlayacak kutlamalara Efes Selçuklu çocuklardan oluşacak olan “Cumhuriyetin Işıkları” Fener Alayı damga vuracak. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. Yılı sebebiyle düzenlenecek özel etkinliklerle Cumhuriyet coşkusu kentin dört bir yanını saracak. 

28 Ekim Perşembe günü başlayacak kutlamalar kapsamında saat 20.00’de Ahmet Taner Kışlalı Salonu’nda Araştırmacı Yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı “Anmaktan Anlamaya Doğru Atatürk ve Cumhuriyet”  adlı tiyatral konferansa konuşmacı olarak katılacak. 

FERAHLI CAFE AÇILIYOR 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle kentte düzenlenecek resmi kutlamaların yanı sıra 16.00- 18.00 saatleri arasında Ahmet Ferahlı Parkı’nda bulunan Ferahlı Cafe ve Efesium Hediyelik Eşya Dükkânı’nın açılışı yapılacak. Efesium Hediyelik Eşya Dükkânı’nda Efes Selçuklu kadınların el emeği ürünler ve Efes Selçuk’u tanıtan hediyelik eşyalar satılacak. Ferahlı Cafe ve Efesium Hediyelik Eşya Dükkânı’nın açılışına vals gösterisi ve müzik dinletisi eşlik edecek. 

29 Ekim akşamı saat 18.15’te “Cumhuriyetin Işıkları” Fener Alayı Atatürk Anıtı önünden başlayacak. Cumhuriyet Bayramı Özel Konserleri kapsamında ayrıca İstasyon Meydanı’nda 19.30- 22.30 saatleri arasında DJ Erdem, 20.00 – 22.30 saatleri arasında Siegburg Caddesi İncesaz Müzik Grubu ve 20.00- 00.00 saatleri arasında Anton Kallinger Caddesi’nde Çağatay- DJ Erdem Cumhuriyet coşkusunu müzikle kent sokaklarına taşıyacak.