Egepol, İngiltere ile sağlık turizmi köprüsü kurdu

Özel İzmir Egepol Hastanesi, sağlık turizmi kapsamında bu yıl gerçekleştirdikleri 500'üncü obezite ameliyatı başarısını hekimler ve sağlık ekibi ile birlikte kutladı.


Egepol, İngiltere ile sağlık turizmi köprüsü kurdu

Egepol Sağlık Grubu Kalite Sistemleri Direktörü Emine Poyraz, yaşanan uçuş kısıtlamasına rağmen İngilizlerin Obezite ameliyatı olmak için ülkemizi tercih etmelerinin gurur verici olduğunu söyledi.

Türkiye'nin sağlıkta güvenilir bir marka haline geldiğini ve Pandemi döneminde sağlık sistemimizin başarısını bütün dünyanın gördüğünü dile getiren Emine Poyraz, “Bütün bunlar sağlıkta ülkemizin güvenililirliğinin Avrupa’da ve tüm dünyada anlaşılmasına neden oldu. Sağlık Bakanlığı'nın teşviki ve kamunun desteği ile Sağlık turizmi yapmak üzere pek çok başarılı organizasyon kuruldu. Bu kuruluşlar dünya ölçeğinde başarılı sağlık kuruluşlarımızla birlikte çok önemli işler yapmaya başladı. Biz de Egepol Hastaneler Grubu olarak ülkemiz için çok önemli olan sağlık turizminde kurumsal işbirlikleri oluşturarak tüm dünyaya hizmet veriyoruz.

İçinde bulunduğumuz yıl, pandemi nedeniyle yaşanan tüm seyahat kısıtlamalarına ve engellere rağmen çoğunluğu İngiltereden misafir ettiğimiz 500. Obezite Hastamıza hastanemizde hizmet etmiş olmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Emine Poyraz, Egepol Hastaneler Grubu, The Health Store sağlık turizmi acentesi ve Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hüseyin Eken işbirliğiyle 10 ayda önemli bir sağlık köprüsü oluşturduklarını da sözlerine ekledi.

SAĞLIKTA ÖNEMLİ MARKA OLDUK

The Health Store Yönetim Kurulu Başkanı Nihal Terzi, Galler, İngiltere, İskoçya, İrlanda ve Almanya'dan hasta transferi konusunda profesyonel çözümler sunduklarını; Egepol Hastanesi bünyesinde farklı branşlardaki ameliyatların başarıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

Nihal Terzi, şöyle devam etti: “ 2021 yılının başından beri önemli sayıda hastayı Egepol Hastanesinde sağlıklarına kavuşturduk. Özellikle Obezite cerrahisi, burun ve göğüs estetiği, karın bölgesi estetiği, diş tedavisi, saç ekimi ve ortopedi gibi farklı branşlarda ülkemize hasta transferi sağlıyoruz. Ülkemiz tıp alanında önemli bir güç haline geldi. Gerek teknoloji, gerek hekim kalitesi gerekse de ameliyat maliyetleri açısından avantajlar sunuyoruz. Türkiye sağlık turizminde önemli bir marka oldu. Herkesin titiz ve özenli çalışmalarından ötürü başta Dr. Nuri Nasır olmak üzere tüm Egepol ailesine teşekkür ediyorum.”