3 BULVARA ÇİFTE AYDINLATMA!
  • Reklam

3 BULVARA ÇİFTE AYDINLATMA!

İlçedeki bazı cadde ve bulvarlarda düzenleme yapan Torbalı Belediyesi, buralara yeni bir aydınlatma sistemi de kurdu. Ancak, var olan Gediz Elektrik’in aydınlatma direkleri ve lambaları iptal edilmediği için haftalardır hem bu sokak lambaları hem de belediyenin aydınlatma sistemi aynı anda çalışıyor.

10 Mayıs 2018 - 12:50 - Güncelleme: 10 Mayıs 2018 - 13:11

Torbalı Belediyesinin üç bulvar üzerinde yaptığı çalışma, kent görünümüne katkı sağlasa da bu caddelerde yaşanan bir durum vatandaşı isyan ettirdi. Metropolis Bulvarı, Cemali Tuncer Bulvarı ve Mithat Paşa Caddesi üzerinde yapılan düzenleme ile birlikte bu caddelere yeni bir aydınlatma sistemi de kuruldu. Ancak daha önce zaten Gediz Elektrik’e ait aydınlatma direkleri ve lambaları bulunan bu cadde ve bulvarlarda bu kez iki aydınlatma sistemi de aynı anda yanmaya başladı.

HER GÜN 15 SAAT ÇİFTE AYDINLATMA

Her gün yaklaşık 15 saat açık kalan aydınlatma sistemleri hem enerji israfına hem de kamunun maddi kaybına neden oluyor. Bu durumu fark eden bir çok vatandaş tepki gösterirken; Torbalı Belediyesi eski Başkanı ve CHP Torbalı İlçe Başkanı İsmail Uygur da Ak Partili Belediyenin israf konusunda genel bir eğilim içinde olduğunu savundu. Uygur, “İsraf konusunda genel olarak bir alışkanlıkları var. Milletin malına ve servetine pek önem vermiyorlar. Bu nedenle de yaptıkları işe dönüp bir kez daha bakmıyorlar. Muhtemelen eski aydınlatma direklerini kaldırmayı veya bu aydınlatma sistemine gelen enerjiyi kesmeyi unuttular” diye konuştu.

ESKİ DİREKLER GÖRÜNÜMÜ DE BOZUYOR

Ancak ortaya çıkan ikinci bir sorun ise hala yerini koruyan eski aydınlatma direklerinin enerji israfının yanısıra görüntü kirliliği de oluşturması… Yaklaşık bir metre mesafedeki eski direkler ile belediyenin yeni kurduğu modern aydınlatma direklerinin yan yana durması, yapılan düzenlemenin görünümüne de zarar veriyor.

Kaynaklar:

medyaege

gercekhaberci

gazeteege

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tunç Soyer 'Üçüncü Cemre' projelerini açıkladı!
Tunç Soyer 'Üçüncü Cemre' projelerini açıkladı!
6 Nisan'da ışıklar bir saatliğine kapatılacak
6 Nisan'da ışıklar bir saatliğine kapatılacak