61 yaşındaki ikizler birlikte zayıfladı

61 yaşındaki ikizler birlikte zayıfladı

İzmir'de yaşayan ve 100 kilonun üzerinde olan ikiz kardeşler, geçirdikleri tüp mide ameliyatı ile birlikte kilo verdiler.

28 Haziran 2019 - 12:29

Buca ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi emekli Ayten Sağır ve eşini kaybettikten sonra hızla kilo almaya başlayan ikizi Nurten Kırbaş, obezite nedeniyle çeşitli sağlık sorunları ile karşılaştı.

Ayten Sağır'ın girişimiyle ikizler birlikte kilo vermek için diyetisyene başvurdu. Sağır bir süre sonra kilo vermesine rağmen aynı diyetleri uygulayan ikizi bir sonuç alamadı. Bunun üzerine Sağır, bir arkadaşlarının önerisi üzerine ikizi Nurten Kırbaş'ı tedavi olması için ilk adımı attı.

Doktora giden ikizlere, tüp mide ameliyatı önerildi. Birlikte ameliyat olmaya karar veren ikiz kız kardeşlerden Sağır, operasyon sonrası 36 kilo kaybederek 105 kilogramdan 69'a, ikizi Nurten Kırbaş ise 125 kilogramdan 90'a düşerek 35 kilo verdi."İKİZ KARDEŞİM ARTIK YÜRÜTECİ OLMADAN ADIM ATABİLİYOR"

Ayten Sağır, ikizi ile zayıflayıp sağlıklarına kavuşmak için ameliyat olduklarını, durumlarının her geçen gün daha iyiye gittiğini anlattı.

Eskiden merdivenleri rahat çıkamadığını, artık günde 10 bin adım atmaya başladığını dile getiren Sağır, "En güzel olan şey ise ikiz kardeşim artık yürüteci olmadan adım atabiliyor. Onunla yürümeyi çok özlemiştim. Eskiden kıyafet alırken kilolarımızdan dolayı bulmakta zorlanıyorduk, artık bu konuda da rahatladık. Artık dışarıda ikizimle daha çok vakit geçirebiliyorum. Onu sağlıklı gördüğüm için çok mutluyum." dedi.

"YENİDEN DESTEKSİZ YÜRÜMEYE BAŞLADIM"

Nurten Kırbaş da ikiz kardeşinin her zaman kendisine destek verdiğini, "Gel beraber ameliyat olalım" dediğinde çok duygulandığını belirtti.

Kırbaş, "Onun sayesinde tüp mide ameliyatı olmaya karar verdim. Hayatım değişti. Eskiden kapıdan dışarı çıkamıyordum. Ameliyattan sonra kilo vermeye başlayınca yeniden desteksiz yürümeye başladım. Eskiden içime kapanıktım, kilo verdikçe pozitif olmaya başladım. Daha önce kullandığım birçok ilacı bıraktım. İyi ki ameliyat olmuşum. Kardeşim bana yeni bir hayat vermiş oldu." şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çiğli için yola çıktı
Çiğli için yola çıktı
Başkan Gruşçu’dan demokratik yaklaşım
Başkan Gruşçu’dan demokratik yaklaşım