70 yaşındaki hasta aynı anda 3 farklı kanseri yendi

70 yaşındaki hasta aynı anda 3 farklı kanseri yendi

Yozgat’ta ikamet eden 70 yaşındaki Mühibe KELEŞ, tedavi için geldiği İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ki görevli doktorların büyük dikkati sayesinde, vücudunda bulunan üç farklı kanserden aynı anda kurtuldu. Bakırçay Üniversitesi Tıp fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Soner GÜRSOY’un yönettiği ameliyat tam 8 saat sürdü.

19 Nisan 2021 - 11:03

AMELİYAT TAM 8 SAAT SÜRDÜ

Hastalarının kendilerine başvurduğunda tiroit bezi, göğüs kemiği ve akciğerlerinde tümör tespit ettiklerini belirten Prof. Dr. Soner GÜRSOY “Göğüs cerrahisi Kliniği ve Genel Cerrahi Kliniğinin ortaklaşa ve aynı seansta yaptığı ameliyat ile hastamızdaki tüm tümörlü dokular temizlendi. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Haydar Öcal ve Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tuba Acar ile birlikte gerçekleştirdiğimiz operasyonda hastanın göğüs kemiği protezi, titanyum barlarla desteklenerek göğüs bölgesine yerleştirildi. Tümörlü tiroit bezi ve akciğerindeki tümör de alındı. Hastamız yaklaşık 8 saatlik bir ameliyat sonunda tek seferde 3 kanserden kurtuldu. Göğüs Cerrahisi Kliniği olarak hastanemizde, ileri evredeki akciğer kanseri ameliyatlarını başarı ile yapmaya başladık. Bu yaptığımız ameliyatlar sayesinde müdahale edilen hasta yelpazesi de genişledi” dedi.


TEDAVİ İÇİN YOZGAT’TAN İZMİR’E GELDİ

Tedavi için Yozgat’tan İzmir’de bulunan kızının yanına geldiğini söyleyen hasta Mühibe KELEŞ “Doktorlarımızın yapmış olduğu muayene sonucu vücudumun 3 ayrı yerinde kanser olduğunu öğrendim. Yaşımdan dolayı bu ameliyatın risklerinin olduğunu bana açıkça söylediler. Kızım ve ailemle yapmış olduğumuz değerlendirme sonucu ameliyat olmayı kabul ettim. Doktorlarımızdan Allah razı olsun. Onların dikkati ve özverili çalışması sayesinde bu hastalıktan kurtuldum. Ameliyattan 15 gün sonra hastaneden taburcu edildim. Bu süre boyunca doktorlarımız ve hemşirelerimiz bana çok iyi baktı. Hiçbirinin hakkını ödeyemem. Bizlere böyle bir hastanede tedavi olma olacağı yarattığı için başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanlığına ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

ÜNİVERSİTE HASTANESİ OLARAK BAŞARILI ÇALIŞMALAR YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Yakın bir zamanda Bakırçay Üniversitesi ile birlikte çalışma protokolü imzaladıklarını belirten İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hurşit APA “Daha önce hastanemizde yapamadığımız zorlu cerrahi operasyonları, kadromuza yeni katılan değerli hocalarımız sayesinde yapmaya başladık. İzmir’in Kuzeybatı bölgesine hizmet veren büyük bir hastaneyiz. Yaşadığımız bu pandemi sürecinde ameliyat gerektiren hastalarımızın mağdur olmaması için Sağlık Bakanlığı ve hastane yönetimimi ile gerekli tüm önlemleri almış bulunuyoruz. Hastane olarak başarılı çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu